Meral Akşener’in Kolin oteldeki konferansına engel… Elektrikleri kestiler

Meral Akşener’in Kolin oteldeki konferansına engel… Elektrikleri kestiler

Televizyon kanallarına adil olma zorunluluğu kaldırıldıktan sonra ve muhaliflerin konuşmaları Erdoğan’ın canlı bağlantılarıyla kesilerek engellendikten sonra şimdi sıra elektrik kesintileriyle “sesi kısma”ya geldi. İktidar elindeki tüm olanakları muhalif sesleri susturmak için kullanıyor. 

MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladıktan sonra partiden ihraç edilen Meral Akşener bugün  Çanakkale Kolin Otel’de bir konferans düzenleyecekti. Katılımın fazla olması sebebiyle konferans polis ve otel yönetiminin engeline takıldı. Üçüncü havalimanı ortaklarından Kolin şirketine ait otelde düzenlenen konferansın yapılacağı salonun ışıkları söndürüldü, seyircilerden önce salona çevik kuvvet girdi. Akşener, cep telefonu ışıklarıyla aydınlatılan salonda megafonla konuşma yaptı.

Cmhuriyet’in haberine göre; MHP’li Meral Akşener’in bugün Çanakkale Kolin Otel’de yapacağı “Milli iradenin önemi” konferansı polisin ve otel yönetiminin engeline takıldı. Üçüncü havalimanı ortaklarından Kolin Otel’de saat 14.00’de düzenlenecek konferans son dakikada otel yönetimi tarafından iptal edildi. Konferansın engellenmesi için elektirikler de kesildi.

 

Günler öncesinden anlaşması yapılan konferans için gelen 1000 kişi, kararı öğrenince otel yönetimini protesto ederek ellerinde bayrakları ile  ‘Başbakan Akşener’ ve ‘Ülkücü hareket engellenemez’ sloganları atmaya başladı.

 

Salonun kullanımının neden iptal edildiği açıklanmazken Meral Akşener’i dinlemeye gelenler, cep telefonlarının ışıklarıyla salonu aydınlatmaya çalıştı. Otel girişinde önlem alan polis, gelenleri tek tek aramadan geçirdikten sonra otele girişlerine izin verdi. Salonun kullanımının neden iptal edildiği öğrenilemedi.

Meral Akşener, elektriklerin kesildiği ve katılanların cep telefonları ile aydınlatmaya çalıştığı salona gelerek, toplantının iptal edilmeyeceğini söyledi ve konuşmasını yapmaya başladı. O konuşmadan satırbaşları:

 

MEGAFONLA KONUŞMA YAPTI: “Karanlıkları aydınlatmaya geldik”

Akşener, konuşmasında şunları kaydetti: Karanlıkları aydınlatmaya geldik. Bir konuşma yapmaya gelmiştik böyle bir durumla karşı karşıyayız, hem Çanakkale şehitlerimiz için hem El Bab şehitlerimiz için hem de 15 temmuz şehitlerimiz için bir dakika saygı duruşu ve istiklal marşı söyleyeceğiz. Ben kadın olarak korkmuyorum, siz erkek olarak korkmaya utanmıyor musunuz?

 

“80 MİLYON KERE ‘HAYIR'”

Biz yaktık kınamızı geldik aranıza, vatanımıza kurban olmak için geldik. Bu vatanın her karışı, her bir ferdi için gerekirse ölmeye geldik. Konuşmamızın teması milli iradenin önemiydi. Sayın Cumhurbaşkanı unuttunuz mu sizi şehirlere almazlardı  Sayın cumhurbaşkanı unuttunuz mu şiir okuduğunuz için hapse atılmıştınız. Bu millet sizi önce başbakan sonra cumhurbaşkanı yaptı. Şimdi aynı şeyleri bize uyguluyorsunuz. Allah’ın izniyle 16 Nisan’da 80 milyon kere “hayır”

Sizin bu salonda ortaya koyduğunuz irade, hangi şartta olursa olsun, varsın televizyonlarda karartma uygulasınlar, varsın otellerin ışıklarını söndürsünler, varsın Başbakan ‘hayır diyenler teröristtir’ desin bizi bu yoldan döndüremeyecekler. Varsın salon karanlık olsun, bizi yıldırabilir misiniz? Kapı kapı gezeriz, evlere gider anlatırız. Evlerin kapılarını da mı kilitleyecek misiniz, dükkanların önüne de mi engeller koyacaksınız?

 

100 milyar dolarlık bu Cumhuriyet’in fakir insanlarının parasıyla yapılmış bütün kuruluşlarını sattınız,

 

Son günlerde tutturmuşlar bir “prangadan kurtuluyoruz” diye… Yıllardır bu ülkeyi yönetiyorsunuz, birlikte çalıştığınız Abdullah Gül size pranga mı olmuştur? 100 milyar dolarlık bu Cumhuriyet’in fakir insanlarının parasıyla yapılmış bütün kuruluşlarını sattınız, tüm bunları yok pahasına sattınız. Bunları yaparken sizi tutan mı oldu. En stratejik kurumlarımızı, en değerli kuruluşlarını Varlık fonuna devrettiniz. Tüm bunları yaparken sizin elinizi tutan mı oldu? 2014’te Cumhurbaşkanı oldunuz, Davutoğlu’nu beğenmediğiniz 15 günde hem genel başkan hem başbakan değiştirdiniz. Biz 2 yıldır, demokratik hakkımızı kullanmak istedik, parti kongremizi bile yapamadık.

 

 

%d blogcu bunu beğendi: