MESAM’a kayyım atandı: ‘Uyumlu’ Yavuz Bingöl, Arif Sağ’ın yerine geçti

Gencabay hedef göstermişti!

MESAM’a kayyım atandı: Erdoğan’ın ‘uyumlu’ sanatçısı Yavuz Bingöl, Arif Sağ’ın yerine geçti

Orhan Gencebay, kısa bir süre önce yaptığı açıklamayla MESAM’ı hedef haline getirerek istifa etmişti.

Yeni yönetim kurulunda yandaş sanatçılar!

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) kayyım atandı. Kültür Bakanlığı yaptığı incelemeler neticesinde mevcut yönetim kurulunun yerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah’ı üye olarak atadı.

Orhan Gencebay, kısa süre önce yaptığı bir açıklamayla MESAM’dan istifa etmiş ve birlik yönetimini hedef alan ifadeler kullanmıştı. Gencebay’a Arif Sağ’ın da aralarında bulunduğu kurum yöneticileri sert yanıt vermişti.

Bakanlığın kararı şöyle:

“TÜRKIYE MUSİKİ ESERI SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİNE

Birliğinizin idari ve mali işlemlerinin denetlenmesi, bir önceki teftişte sunulan tekliflerin yerine getirilip getirilmediğinin tespiti ve bazı üyeler tarafından ileri sürülen iddialarla ilgili gerçekleştirilen incelemeler neticesinde yapılan tespitlere dayanılarak alınan 05.03.2018 tarihli ve 179431 sayılı Bakanlık Makamının Olurları kapsamında Birliğiniz üyelerinin daha fazla zarar görmemesinin bakımından;

-Birliğinizde 3 üç) ay içerisinde olağanüstü genel kurul yapılması, – Olağanüstü genel kurul yapılıncaya kadar mevcut yönetim kurulunun tedbiren işten el çektirilmesine ve yerlerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah’ın asıl üye olarak: Vedat Çetinkaya, Celal Yancı, Osman İşmen, Yücel Ama, Alı Kocatepe, İclal Aydın ve Selahattin Akarsu’nun ise yedek üye olarak atanması -Mart ayı içerisinde yapılacağı bildirilen olağan genel kurulun, olağanüstü genel kurul süreci göz önünde bulundurularak ertelenmesi, hususları uygun görülmüş olup gereğinin ivedilikle yerine getirilerek tarafımıza bilgi verilmesini önemle rica ederim.”

T24

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?