MHP’den gelen görüntüler… Kural tanımazlıkta AKP ile yarışıyor

MHP’den gelen görüntüler… Kural tanımazlıkta AKP ile yarışıyor

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’in Anayasa maddelerinin oylandığı sırada Meclis’teki görüntüleri sosyal medyaya bomba gibi düştü. MHP’li vekillerin oy kullandıktan sonra kullandıkları oyların pullarını Erdem’e teslim ettikleri görüldü.

 

Başkanlık anayasası değişikliği mecliste görüşülürken AKP’li milletvekillerinin açık oy kullanma ve kullandıkları oyları göstermeleri tartışmalara neden oldu.
Oy tartışması sadece AKP üzerinden ilerlerdi ancak, MHP’li milletvekillerinin de kullandıkları oyların kontrol edildiği ortaya çıktı.
MHP’de ‘hayır’ oyu kullanacağını açıklayan milletvekilleri hariç diğer vekiller oy kullandıktan sonra ellerindeki pulları MHP Milletvekili Arzu Erdem’e teslim etti. Böylelikle vekillerin ne oyu kullandıkları belirlenmiş oldu.

 

Arzu Erdem, daha önce  “Kürtlerin kimliklerini yaşamalarının önündeki tüm engellerin kalkması gerekir” açıklaması yapmış ayrıca, polis memuruna tokat atan HDP’li Sebahat Tuncel’i de savunmuş, haklıyken haksız duruma düştüğünü söylemesi ile gündeme gelmişti.

%d blogcu bunu beğendi: