MHP’li Bahçeli ile İYİ Partili Koray Aydın’ın Meclis’te verdiği sıcak görüntü kafaları karıştırdı

MHP’li Bahçeli ile İYİ Partili Koray Aydın’ın Meclis’te verdiği sıcak görüntü kafaları karıştırdı

Devlet Bahçeli ve Koray Aydın’ın Meclis’te tokalaşması ve bir süre sohbet etmesi kafaları karıştırdı.

Yasama Dönemi milletvekillerinin TBMM’deki yemin töreni ile başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile İyi Partili Koray Aydın’ın Meclis’te sohbet etmesi aralarındaki buzların erimesine de sahne oldu. MHP’den ayrılıp İyi Parti’ye geçen Aydın’ın Bahçeli’nin yanına giderek elini sıkmasının ardından ikili bir süre sohbet etti.

TBMM Genel Kurul salonuna gelen Koray Aydın, Bahçeli’nin yanına gitti. Tokalaşmak için el uzatan kişinin Koray Aydın olduğunu gören Devlet Bahçeli şaşkın bir ifadeyle ayağa kalkarak Aydın’ın elini sıktı. Bahçeli ve Aydın’ın diyaloğu yerlerine oturduktan sonra da sürdü.

“MHP’ye duyulan güvenin yerle bir etmeye kimsenin hakkı ve haddi yoktur”

Bahçeli, MHP’den istifa ederek İYİ Parti saflarına katılan Koray Aydın ile ilgili “İstifa tek taraflı tercihtir, partimiz açısından hayırlı olmuştur. 2019’daki bir adaylık için şimdiden isim veriyorsa birilerini hava boşluğuna atıp yerine geçmeyi düşünüyordur” demişti.

MHP’li muhaliflerden Trabzon Milletvekili Koray Aydın da Bahçeli için “Partili Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ülke tek adama verilmiştir, buna destek olan MHP’de de tek adamlık olmuştur. MHP tek bir kişinin partisi haline gelmiştir. Ortada kala kala MHP’nin ismi ve mahsun üç hilali bırakılmıştır. Bunun adı demokrasi değildir. Bunun adı ülkücülük değildir. MHP’ye duyulan güven halk nezninde yerle bir edilmiştir. Bunu yapmaya kimsenin hakkı ve haddi yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

T24

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: