MHP’li Enginyurt, ‘gitti bizim iPhone’ diye tepki gösterdiği telefonun sahte olduğunu itiraf etti

Maksat, basının ilgisini çekmekmiş!

MHP’li Enginyurt, önce protesto için kırdı, sonra ‘gitti bizim iPhone’ diye tepki gösterdi, şimdi de ‘sahtey’ olduğunu itiraf etti

ABD ile ‘pastör Brunson krizi’ sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD’nin elektronik ürünlerine boykot çağrısı yapması üzerine iPhone’unu kıran MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sahte telefonla şov yapmış.

Enginyurt iPhone’unun yerine Samsung marka telefon aldığını açıklamıştı. Enginyurt daha sonra telefon bayiine birlikte gittiği MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ile iPhone marka telefonunu ayağının altında tekmeleyerek kırmıştı. Pastör Andrew Brunson’ın tahliye edilmesi sonrası Twitter’dan bir mesaj paylaşan MHP’li vekil, telefonunu ‘boşuna’ kırdığını işaret ederek, “Arkadaş, Amerikaya’la aram açıldığına mı yanayım, kırılan iPhone’a mı üzüleyim, ajan Brunson’un serbest kalmasına mı kızayım? Kaldık ya la ortada. iPhone’umu verin, çok bozuğum ona göre” demişti.

Mizansenmiş!

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’le tartışmaya giren Enginyurt, söz konusu olayın mizansen olduğu açıkladı.

CHP’li Özel dün MHP ile AKP arasında yapılan ‘cumhur ittifakı’na göndermede bulunup “Önce, ABD’yi protesto etmek için iPhone’u kırıp sonra ‘Brunson gidince ortada kaldık, gitti bizim iPhone’ diyen biz değiliz. Bu nasıl ittifak?’” diye tepki gösterdi

Enginyurt: Basın haber yapsın diyerek..

Enginyurt, Özel’in sözlerine karşılık olarak “iPhone’u kırmadım. İl başkanım yanımda, basın bunu haber yapsın diyerek demo bir telefonu kırmıştır, maksat bunun haber olmasıydı. Niyetimiz, maksadımız belliydi” diye konuştu.

O gün Türkiye’ye başlatılan saldırıya karşı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a destek vermek istediğini savunan Enginyurt, “Arkasından, doğrudur, Brunson serbest bırakılınca sitemimizi ifade ettik” dedi.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

%d blogcu bunu beğendi: