MHP’li Ümit Özdağ: ‘Erdoğan Cumhuriyeti’ kuruluyor - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

MHP’li Ümit Özdağ: ‘Erdoğan Cumhuriyeti’ kuruluyor

MHP’li Ümit Özdağ: ‘Erdoğan Cumhuriyeti’ kuruluyor
Yorum Yap

 MHP’li Ümit Özdağ: ‘Bunun adını koyalım, Erdoğan Cumhuriyeti’ kuruluyor.

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, ‘partili cumhurbaşkanlığı’ teklifini merkeze alan anayasa değişikliğiyle bütün yetkilerin bir kişide toplanacağına dikkat çekerek : “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bildiğimiz şekliyle fiilen sona eriyor ve ‘Erdoğan Cumhuriyeti’ kuruluyor.dedi.

 

Cumhuriyet’in haberine göre, MHP’li vekil, başkanlık sisteminin Türkiye’ye federal sistem getireceğini söylerken “Daha birkaç yıl öncesine kadar İmralı’da Öcalan’la ortak anayasa yazan bir kadro şimdi başkanlık sistemi istiyor Türkiye’de. Başkanlık sistemi denilen sistem aslında Türkiye’yi federal sisteme hazırlamak için kurgulanmış.” diye devam etti.

‘Erdoğan Cumhuriyeti kuruluyor’

Üniter ve milli devlet yapılanmasının açıklandığı 123’üncü ve 126’ncı maddelerde değişiklik yapılarak, merkezi idare kapsamındaki kurum ve kuruluşların yetki ve sorumluluklarının Cumhurbaşkanı kararnamesiyle düzenleneceğini belirten Özdağ “Bu devletin nasıl kurulacağı ve işleyeceğiyle ilgili bütün yetkilerin bir tek kişiye, o da Recep Tayyip Erdoğan’a verilmesi demektir. Anayasa değişikliğinin geçmesiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bildiğimiz şekliyle fiilen sona eriyor ve ‘Erdoğan Cumhuriyeti’ kuruluyor. Bunun adını koyalım.” dedi.

‘Evet’ diyen Türk milliyetçisi olamaz

Özdağ referandumda anayasa değişikliğine ‘Evet’ oyu verecekler için şu ifadeleri kullandı: “Böyle bir anayasaya ‘Evet’ diyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Türk milliyetçisi olamaz. Türk milliyetçiliğiyle bütün bağını koparmış demektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: