Meclis'in tatile girmesini eleştiren Özgür Özel, MHP'lilerin saldırısına uğradı - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Meclis’in tatile girmesini eleştiren Özgür Özel, MHP’lilerin saldırısına uğradı

Af diyerek cezaevindekilerin duygularını istismar ettiklerini ve  EYT'lilerin, tutuklu gazetecilerin çözüm beklediğini hatırlatarak Meclis'in tatile girmesini eleştiren CHP'li Özgür Özel'e MHP milletvekilleri saldırdı

Meclis’in tatile girmesini eleştiren Özgür Özel, MHP’lilerin saldırısına uğradı
Yorum Yap

TBMM Genel Kurulu’nda, AKP, MHP ve CHP’li milletvekilleri arasında yaşanan ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ tartışması gerginliğe dönüşürken, bazı MHP’li milletvekilleri de Meclis’in tatile girmesini eleştiren CHP’li Özgür Özel’in üzerine yürüdü.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel Özel, AKP’nin, Meclis’in çalışma takvimiyle ilgili grup önerisi üzerine söz aldı. 24 Haziran seçimleri öncesi AKP’nin verdiği sözleri hatırlatan Özel, bu yasaları çıkarmadan Meclis’in tatile girmemesi gerektiğini söyledi.

Özel’in bir dönem gündemdeki af tartışmalarını yeniden dile getirmesi ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin af vaadi ile vatandaşları istismar ettiğini söylemesi üzerine MHP’li vekiller, Özel’in üzerine yürüdü.

Yaşanan tartışmalar sonrası birleşime ara verildi.

Özel, Meclis’te yaptığı bu konuşmayı şu notla paylaştı:

“Affı ortaya atıp, cezaevlerinde yatanların duygularını istismar edip bu konuda hiçbir şey yapmayanlar nereye gidiyorsunuz?

24 Haziran’da size oy veren mahkûm yakınları kendilerini aldatılmış hissediyorlar.

Tehditleriniz vız gelir, tırıs gider. Buradayız, konuşacağız!!!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: