Milletvekili Ceyhun İrgil’in yeni kitabı çıktı

Milletvekili Ceyhun İrgil’in yeni kitabı çıktı

Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil’in beşinci kitabı ‘Fetret’ çıktı. İrgil’in son 15 yıla, özellikle de son iki buçuk yıla dair kaleme aldığı yazılardan oluşan ‘Fetret’ üç bölümden oluşuyor. ‘Gerçek’ başlıklı bölümde, siyasi arenada yaşananlarla sağlık ve eğitim politikalarına kadar değerlendirmeler yer alıyor. ‘Acı’ başlıklı bölümde vicdanlara seslenen İrgil, ‘Umut’ başlıklı bölümde ise gelecek için gençlere öğütlerde bulunuyor.

VİCDANA İHTİYACIMIZ VAR

Geçtiğimiz günlerde yoğun ilginin olduğu önce Bursa Ezgi Kitabevi sonra Ankara Kitap Fuarı’ndaki imza günlerinde okurlarla biraraya gelen Ceyhun İrgil, “İnsanların çoğu sevmekten, düşünmekten, konuşmaktan, yaşlanmaktan, unutulmaktan ve ölmekten korkar” diyor ve ekliyor:

“Birlikte ‘biz’ olarak güzel günler için daha az hamaset ve daha az nefret ve öfkeye, daha çok hoşgörü ve vicdana ihtiyacımız var.”

GERÇEK GERÇEKTİR

İrgil, Halk Kitabevi’nden çıkan kitabının sonunda “Genç arkadaşım” diye sesleniyor ve gençlere şu öğütlerde bulunuyor:

“Ne zengin diye baş tacı et, ne fakir diye gözardı et. Ne cahil diye küçümse ne de alim diye baş tacı et. Önce dinle, anla ve doğruyu bul. Unutma ‘gerçek’ ne zengin ne fakir ne akıllı ne cahildir. Gerçek gerçektir.”

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?