Milli Eğitim Müdürlüklerinden Okullara 24 Kasım için ‘hatim okunması’ talimatı!

Milli Eğitim Müdürlüklerinden Okullara 24 Kasım için ‘hatim okunması’ talimatı! Hatim sayısı bildirilecek

Çankaya Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlüklerine 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle okullarda hatim okunması ile ilgili yazı gönderildi. Okunan hatim sayısının da kendilerine bildirilmesi istendi.

2018 yılı Öğretmenler Günü kutlamalarında merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı birimlerinin görevleri konusunda gönderilen yazıda, öğretmenler günü nedeniyle “görevi başında şehit olan öğretmenler, 15 Temmuz Demokrasi Mücadelesinde şehit olan öğretmenler ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimiz için hatimler okunması” istendi. Ayrıca yazıda okunan hatim (Kur’an’ın tamamını okuma) sayısının da en geç 26 Kasım 2018 tarihine kadar bildirilmesi gerektiği belirtilen yazıda, okunan hatimlerin duasının ise 23 Kasım Cuma günü cuma namazı öncesinde yapılacağı bilgisi de yazıda yer aldı.

Hatay’da bulunan Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Gürlen imzasıyla tüm okul müdürlüklerine de aynı belgenin gönderildiği ortaya çıktı.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: