Milli Eğitim Müdürü’nden skandal: “İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız”

Milli Eğitim Müdürü’nden skandal sözler: “İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız”

Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Çamlıbel sosyal medya hesabından skandal bir paylaşım yaptı. Paylaşımdaki sözleri büyük tepki çekti. Çamlıbel, “İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız” dedi.

 

Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Çamlıbel, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki hesabından yaptığı paylaşımla büyük tepki topladı.  ‘İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız’ diyen Çamlıbel’in paylaşımı kısa sürede yayıldı. Eğitim camiası başta olmak üzere birçok kesimden tepki yükseliyor.

 

Eğitim-İş Sendikası Denizli Şubesi Başkanı Kadem Özbay, basın toplantısı düzenleyerek konuyla ilgili tepkilerini dile getirdi. Çamlıbel’in sosyal medyada, ‘İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız. Ya sandıkları patlatıp Osmanlı’nın torunları olarak masaya yumruğumuzu vurup sahaya ineceğiz ya da bir 90 yıl daha sürünmeye devam edeceğiz. Ne diyordu İmam-ı Şafi Hazretleri, ‘Fitne zamanı, düşman oklarını takip edin, o sizi Hakka götürür’ şeklinde paylaşımda bulunduğunu belirten Kadem Özbay, “Bu paylaşımı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı ve bazı okul müdürü ve müdür yardımcıları da beğendi” dedi.

 

cumhuriyet

 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Eğitim- İş Denizli Şubesi Başkanı Özbay, paylaşımı  ‘Cumhuriyet düşmanlığı’ olarak nitelendirdi. Ayrıca Çamlıbel hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Denizli Valiliği’ni ve Cumhuriyet Savcılığını göreve davet eden Özbay, şunları söyledi:

“94 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nde farklı görüş ve düşünceler bir arada varlığını sürdürmüştür. Bundan sonra da sürdürecektir. Ancak bugünün Türkiye’sinde birlikte yaşamamıza ve Cumhuriyetimize kastedecek pek çok gerici, bölücü ve ayrıştırıcı söylemle maalesef karşı karşıya kalmaktayız.

Mesaj ilk bakışta bir şube müdürü tarafından yalnızca kendi düşüncesini ifade etmek için paylaşılmış gibi görünse de biraz araştırıldığında bu hastalıklı düşüncenin bir grup üzerinde yaygınlaştığı kolayca anlaşılmaktadır. Ne yazık ki sosyal medya üzerinde bu ve benzeri paylaşımlarda adeta bir saadet zinciri oluşmuştur. Korkarız ki yapılmak istenen Cumhuriyet düşmanı bu zihniyeti olağanlaştırmak ve yasalmış izlenimi yaratarak paylaşılmasını arttırmaktır.”

Türkiye Cumhuriyeti’ni ‘işgal devleti’, Cumhuriyet kazanımlarını da ‘sömürü’ olarak gören bir grubun, Milli Eğitimin önemli kademelerini işgal ettiğini söyleyen Özbay, “Halkı kin ve düşmanlığa adeta iç savaşa sürükleyici bu tür söylemlerin eğitimin içerisindeki kişiler tarafından ortaya atılması da en acısıdır” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: