Mısıroğlu, ‘şeyhülislam’ dediği Ali Erbaş’ın ziyaretini değerlendirdi: “Tarihi bir hadise”

Atatürk’e küfreden Kadir Mısıroğlu, ‘şeyhülislam’ dediği Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kendisini ziyaret etmesini değerlendirerek “Tarihi bir hadise” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretleriyle bilinen Kadir Mısıroğlu, Diyanet’in kendisini ziyareti için “Ben vebalıydım. Kemal ilah. Ona karşı laf söyleyen birisini nasıl ziyaret edersin?” dedi.

‘BEN EN İTİBARSIZ ADAMDIM ŞİMDİ REİSİ CUMHUR ZİYARETİME GELİYOR’

Mısıroğlu, “Ben Türkiye Cumhuriyeti’nden en itibarsız adamdım. Beni görüp de yolunu değiştiren ahbaplar biliyorum” diye konuştu.

“Bir yatakta yattığım talebelikte arkadaş, bakan oldu beni tanımadı. Birisi tanıştırdı. O da hala hayatta. Bunları hep gördüm” sözleriyle eski günlerini anlatan Mısıroğlu, “Şimdi de Reisi Cumhur ziyaretime geliyor. Hele hele Diyanet İşleri. Şeyhülislam geliyor ziyaretime. En korkak müessese Diyanet’ti. Şu Şeyhülislam’ın beni ziyarete gelmesi var ya tarihi bir hadisedir. Ben vebalıydım. Kemal ilah. Ona karşı laf söyleyen birisini nasıl ziyaret edersin?” dedi.

NE OLMUŞTU?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’, Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmiş, hediye vermişti. 9 Kasım’da yapılan ziyaretin ardından Erbaş’ın istifası istenmişti.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: