MİT’in ‘Baba ve Oğlunu’ FETÖ’den kurtarma operasyonu: Bedeli 650 milyon dolar

MİT’in ‘Baba ve Oğlunu’ FETÖ ve ByLock’tan kurtarma operasyonu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski danışmanı Ahmet Takan, dövizdeki kısmi düşüşe ilişkin çok çarpıcı bir iddiayı köşesine taşıdı. Ahmet Takan, Ankara’da bir belediye başkanı ve oğluna operasyon yapıldığını anlatarak, doların düşüşünün bu operasyonla ilişkili olabileceğini aktardı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski danışmanı, Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan , dövizdeki düşüşün nedenini çok konuşulacak bir iddiaya dayandırdı.

“Ankara kulisleri durulmuyor” başlıklı bir yazı kaleme alan Ahmet Takan , Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 17 kişinin gözaltına alındığını hatırlattı ve “sonu ne oldu diye araştırmadık bile” diye yazdı.

 

“Ankara’da bir belediye başkanı ve oğluna yurt dışındaki paralarının bir bölümünü Türkiye’ye transfer etmesi rica ediliyor”

Ahmet Takan, yazısında  Maliye Bakanlığı’nda çalışan üst düzey bürokratın anlattığı iddiaları şöyle dile getiriyor:

“O gün, bu operasyonlar yapılırken, Ankara’da bir belediye başkanı ve oğluna da operasyon yapılıyor. O Belediye Başkanı ve oğlu, ifadelerinin alınacağı gerekçesiyle Emniyet’e değil de Yenimahalle’ye(MİT kampusu-aht-) davet ediliyor. Belediye Başkanı Yenimahalle’ye geliyor. Kendisinden yurt dışındaki paralarının bir bölümünü Türkiye’ye transfer etmesi rica ediliyor. Belediye Başkanı ricayı kıramıyor!..

 

“OĞLUNA SÖYLÜYOR VE 650 MİLYON DOLAR TÜRKİYE’YE GİRİYOR…”

Oğluna söylüyor ve 650 milyon dolar Türkiye’ye giriyor. Bu arada o belediye başkanı 2 gün Yenimahalle’de misafir ediliyor. O sırada S… şirketine de operasyon devam ediyor. Operasyon, Ankara ile de sınırlı kalmıyor.

 

İSTANBUL’DAKİ BİR BELEDİYE BAŞKANI VE 400 MİLYON DOLAR…

İstanbul’daki bir belediye başkanına da benzer talep iletiliyor. O da hiç ikiletmeden 400 milyon dolarlık parayı Türkiye’ye sokuyor. Maliye Bakanlığı’ndaki bürokratın anlatımına göre; 1 milyar dolar civarında para gelir gelmez piyasa sürülüyor. Kaynağım diyor ki; “İşte o günlerde dövizdeki kısmi düşüş bu sayede gerçekleşti. Piyasaları rahatlattık.”

 

‘Yenimahalle’de misafir edilme’ operasyonunu yalanlayan olmadı.

Ahmet Takan yazısına şöyle devam etti:

“Anlattıklarının çok ciddi olduğunu söyleyip kendisine bunun teyidini araştıracağımı söylediğimde tereddüt etmeden ‘istediğin yere sor’ dedi. Başkentin en derin koridorlarında hafta başından bu yana yoklamadığım kaynak kalmadı. ‘Yenimahalle’de misafir edilme’ operasyonunu yalanlayan olmadı.

 

 

Ahmet Takan’ın yazısının tamamını okumak için tıklayın.

%d blogcu bunu beğendi: