Moana

Hafta sonu ne yapalım diye düşünenler, çocuklarıyla vakit geçirecek olan ebeveynler, işte size bir öneri. Vizyona yeni giren animasyon-macera türündeki Moana adlı filmle zevki dakikalar geçirebilirsiniz.

Yönetmenliğini John Musker, Ron Clements’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosu Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Alan Tudyk’tan oluşuyor.

 

 

Konusu:

Moana Antik Polenezya’da yaşayan bir kabilenin şefinin cesur kızıdır. Güçlü ve korkusuz Moana doğanın içinde büyümüştür ve neşeli bir kızdır. Ancak yarı tanrı Maui tarafından yapılan korkunç bir lanet onun adasına dek ulaşır. Maui tanrıça Te Whiti’nin kalbini çalarak onu kızdırmıştır ve şimdi balıkçılar balık tutamaz olmuş, ekinler yetişmeden solar olmuştur. Ancak Moana bu duruma boyun eğmemeye kararlıdır. Güney Pasifik’ten yola çıkan genç kızın amacı laneti sonlandırmak için yarı tanrıyı bulmak ve ona çaldığı şeyi iade ettirmektir…

Daha önce Prenses ve Kurbağa, Define Gezegeni ve Herkül filmlerini birlikte yöneten Disney’in ünlü isimleri John Husker ve Ron Clements, bu filmle izleyiciyi şiirsel bir yolculuğa çıkarıyor.

%d blogcu bunu beğendi: