Son Dakika Haberler

Muharrem İnce: “Tarihimizde Kanuni olabilir ama Deli İbrahim de var. Bu kadar yetki bir kişiye verilmez.”

Muharrem İnce: “Tarihimizde Kanuni olabilir ama Deli İbrahim de var. Bu kadar yetki bir kişiye verilmez.”
Yorum Yap

CHP Milletvekili Muharrem İnce, referandum çalışmaları kapsamında İstanbul Avcılar’da miting yaptı. Muharrem İnce, “Bizim tarihimizde Kanuni Sultan Süleyman olabilir ama bizim tarihimizde Deli İbrahim de var. Bu yetki asla ve asla bir kişiye verilmez.” dedi.

CHP Milletvekili Muharrem İnce, referandum çalışmaları kapsamında İstanbul Avcılar’daki miting yaptı. Muharrem İnce, “Bizim tarihimizde Kanuni Sultan Süleyman olabilir ama bizim tarihimizde Deli İbrahim de var. Bu yetki asla ve asla bir kişiye verilmez.” dedi. İnce ayrıca, “Bir apartmanı bile bir kişiye teslim etmiyoruz, 80 milyonu bir kişiye teslim edecek miyiz? Atatürk’e verilmeyen bu yetkiyi kimseye veremeyiz. Eyalet, federasyon, özerk bölge ilan edebilir demektir. Bu yetki bir kişiye verilebilir mi? Şöyle düşüneceksin sandıkta beyaza basarsam, bu demokrasinin kefeni olur. Öldürürüm. Demokrasiye kefen giydiririm. Kahverengi toprağın bereketidir, Çukurova’dır” dedi.
“AZERBAYCAN’A BİZE GELECEĞİMİZİ GÖSTERDİĞİ İÇİN KOCAMAN BİR ALKIŞ”
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in eşini cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atamasını örnek gösteren İnce, “Ben bugünkü konuşmamı Azerbaycan’a adamak istiyorum. Ne zaman başımız sıkışsa dost ve kardeş Azerbaycan imdadımıza yetişmiştir. Ne zaman kurtuluş savaşı versek Azerbaycan yanı başımızdadır. ‘Bu memleketin başına bela, diktatör geliyor’ dediğimizde inanmadılar. Ne oldu karısını cumhurbaşkanı yardımcısı yaptı. Bak Azerbaycan’a gör halini. İlk kutlayan da damat oldu. Enerji Bakanı. Azerbaycan’a bize geleceğimizi gösterdiği için kocaman bir alkış gönderelim. Kocaman” diye konuştu.

“Din istismarı sezonu ve milli duyguları istismar sezonu açıldı.”
İnce, “Din istismarı sezonu açıldı. Milli duyguları istismar sezonu açıldı. Yine idam tartışması gündemde. Yapamayacağını bile bile. Bal gibi de biliyor yapamayacağını. Seçim yaklaştı mı milli duyguları, dini duygularını sömürmek bir numaralı işleri olur. Umre sezonu başlar masala. Devlet parası ile Umre sezonu” dedi.

İnce’den Avcılar Emniyet Müdürüne tepki: “Ben miting yapıyorum sen de gereğini yap o zaman”
Avcılar Emniyet Müdürüne tepki gösteren İnce, “Avcılar Emniyet Müdürüne de sesleniyorum; sabahtan beri problem çıkarıyorsun müdür bey. Bak, stant büyükmüş, küçük diyorsun. Bak söyleyeyim, ‘biz miting yapamazmışız, basın açıklaması yaparmışız.’ Ben miting yapıyorum sen de gereğini yap o zaman. Türkiye Cumhuriyeti babanızın çiftliği mi sizin. Tayyip Erdoğan bu ülkenin uçağı, helikopteri, otobüsü ile meydan meydan gezecek. Benim burada il başkanım, ilçe başkanım 10 milletvekili gelecek sen bana ‘burada miting yapamazsın, basın açıklaması yapacaksın diyeceksin. Yapıyorum mitingi, ne dileyeceksiniz deyin bakalım. Herkes haddini bilsin” ifadelerini kullandı.

“Evet’ demek serbest, ‘hayır’ demek yasak öyle mi?”
İnce, “Evet’ demek serbest, ‘hayır’ demek yasak öyle mi? 80 kişiyi göz altına aldınız. ‘Hayır’ demeyecek miyiz? O zaman oy pusulasını bir tane yapın beyaz yapın. ‘Evet’ ‘Hayır’ demek yasak olsun. Yarın Bayrampaşa’dayım. Pazar günü Nilüferdeyim. Yapacağız. Yapacağız” dedi.

FETÖ ‘evet’ derse ne yapacaksınız? ‘Hayır’ diyecek misiniz?” İnce, “Yargıyı teslim ederseniz dedikçe ‘siz darbecisiniz’ dediler. Neden ‘evet’ verilmesi gerektiğini anlatamıyor, çamur, pislik atıyorlar. HDP, PKK, FETÖ ‘hayır’ diyormuş. Ee… bu da evet diyormuş. Yakında FETÖ ‘evet’ derse ne yapacaksınız? ‘Hayır’ diyecek misiniz?” diye sordu.
Tayyip Erdoğan duy duy. Bu meydandakiler de terörist değilKendisini dinlemeye gelenlere “Hayır mı?” diye soran İnce, “Hayır” cevabını alınca, “Siz FETÖ’cü, PKK’lı, IŞİD’ci misiniz?” Tayyip Erdoğan duy duy. Bu meydandakiler de terörist değil. Bu meydandakiler Cumhuriyetçi, Atatürkçü insanlar” diye konuştu.

İnce, konuşmasını çalınan İzmir Marşı’na eşlik ederek son verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)