Son Dakika Haberler

Muharrem İnce’den rest: Gül aday olursa Erdoğan’a oy veririm

Muharrem İnce’den rest: Gül aday olursa Erdoğan’a oy veririm
Yorum Yap

Muharrem İnce’den rest: Gül aday olursa Erdoğan’a oy veririm

Dünkü CHP Parti Grubu toplantısında tüm gözlerin üzerine çevrildiği ve Cumhurbaşkanı adayları arasında da ismi konuşulan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Abdullah Gül’ün adaylığıyla ilgili rest çekti: Abdullah Gül-Recep Tayyip Erdoğan arasında kalırsam ben Erdoğan’a oy veririm…

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi hakkında Habertürk gazetesinden Nagehan Alçı’ya konuşan Muharrem İnce’nin açıklamalarından başlıklar şöyle;

Gül’ün adaylığı ihtimaline sosyal medyada tepki: Oyumuzu Erdoğan’a veririz

ADAY OLARAK KENDİNİ TARİF ETTİ

“Her şeyden önce kendi profiline uygun bir isim çıkarması lazım. Yüzde 26’yı elinde tutacak, üzerine koyabilecek bir isim… Bence bu isim Yalovalı, 54 yaşında ve fizik öğretmeni olmalı…”

“SAĞ TABANI KONSOLİDE ETTİK”

“İYİ Parti’ye 15 vekil vererek zaten sağ tabanı konsolide ettik. Bundan sonra soldan bir isim çıkarmalı CHP”

“ERDOĞAN-GÜL ARASINDA KALIRSAM ERDOĞAN’A OY VERİRİM”

“Gül 7 yıl cumhurbaşkanlığı yaptı, bu süre içinde hangi yasayı veto etti? Tek yaptığı onların dümen suyuna gitmekti. Böyle şey olur mu? Ben ikisinin arasında kalsam Erdoğan’a oy veririm! Dokunulmazlıklara karşı oy kullandım. Bunu bütün Kürtler biliyor, kurultay konuşmam da açık. Onu da herkes dinledi”

İNCE TWİTTER’DAN DA AÇIKLAMA YAPTI: TAYYİP ERDOĞAN’IN SUÇ ORTAĞI VE KARDEŞİ

Türkiye’nin huzuru, güvenliği, milletimizin ve çocuklarımızın geleceği için Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak istiyoruz. Ancak atadığı bürokrat ve rektörler FETÖcü çıkan, görevdeyken hiçbir kanunu veto edememiş, görevden ayrılınca yanlışa yanlış diyememiş Tayyip Erdoğan’ın suç ortağı ve kardeşi Abdullah Gül bizim Tayyip Erdoğan’dan kurtulma tercihimiz, seçeneğimiz olamaz, olmamalıdır. Benim bu sürece ilişkin tek açıklamam budur, başka haber ve yorumları dikkate almayınız.”

Kaynak: Cumhuriyet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)