Muhtarlar toplantısında Erdoğan’ın hedefindeki konular değişmedi: “Kılıçdaroğlu, TTB, TBB, Suriye”

Muhtarlar toplantısında Erdoğan’ın hedefindeki konular değişmedi: “Kılıçdaroğlu, TTB, TBB, Suriye”

TTB ve TBB’ye yönelik sert tavırlarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bakanlar Kurulu kararıyla tüm hukukçular, doktorlar kendi derneklerini kurabilecekler” dedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na da seslenerek “DEAŞ’e desteğimizi ispat et, görevden çekilirim” diye seslendi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 45. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan’ın gündeminde TTB, TBB, Kılıçdaroğlu ve Suriye’ye düzenlenen operasyon vardı. Gündemi değerlendiren Erdoğan, 20’nci gününe giren Afrin operasyonuna ilişkin olarak, “Afrin olayını çözeceğiz, İdlib’i aynı şekilde çözeceğiz ve mülteci kardeşlerimiz tekrar kendi topraklarına, kendi evlerine dönsün istiyoruz. 3,5 milyonu herhalde biz burada ilanihaye saklayacak halimiz yok” dedi.

“BUNDA YÜZ YOK, ONUR YOK”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Esad’la görüşün” önerisine tepki gösteren Erdoğan, “Ne diyor beyefendi, ‘Afrin’e gitmeyin, fazla içerilere gitmeyin.’ Senden mi alacağız izni? ‘Esed’le konuşun’ diyor. 1 milyon vatandaşını öldüren katille neyi konuşacağız? Bunda yüz yok onur yok. (Kemal Kılıçdaroğlu) AK Parti’nin DEAŞ’a destek olduğunu ispat et, ben bu makamda durmam, bu görevden çekilirim. Sen bunu ispat edemediğin zaman çekilir misin? Çekilemez. Hayatı yalan üzerine kurulu bu adamın”

ifadelerini kullandı.

TTB VE TBB’YE YİNE ÇIKIŞTI
TTB ve TBB’ye yönelik sert çıkışlarını sürdüren Erdoğan, şöyle dedi: “Türk Tabipleri Birliği denen bu kuruluşun Türklük ile alakası yok. Türkiye Barolar Birliği’nin de Türkiye’ye layık olan hiçbir tarafı yok. Çıkarılacak olan kanunlarda Bakanlar Kurulu kararıyla bu ülkede tüm hukukçular, doktorlar kendi derneklerini kurabilecekler ve para ödemesi yapmayacaklar. Ondan tutuştular.”

MA

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: