Nesibe Özcan Özbiçer’in “Bizim Çocuklarımız, Türkiye’nin Kanayan Yarası Çocuk Gelinler“ kitabı çıktı!

Nesibe Özcan Özbiçer’in “Bizim Çocuklarımız, Türkiye’nin Kanayan Yarası Çocuk Gelinler“ kitabı çıktı!

Nesibe Özcan Özbiçer’den toplumsal bir yaramıza parmak basan “Bizim Çocuklarımız, Türkiye’nin Kanayan Yarası Çocuk Gelinler” kitabı okuyucuya ulaştı.

Törenin kanun olduğu bizim coğrafyamızda “Gelin” rolünü adeta bir oyun sanan, adları farklı olsa da kaderleri aynı olan, yaşamları boyunca üstlendikleri bu rolü en harbi oynayan bizim çocuklarımızın, yani çocuk gelinlerimizin dramatik hikayesi…

Nesibe Özcan Özbiçer’in gerçek yaşam hikayelerinden aktardığı bu dramatik eser, Dünyanın en masum varlıkları olan çocuklarımıza biçilen role artık dur denmesi gerektiğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Çocuklar; Tacizlerin, tecavüzlerin kol gezdiği bir dünya da yaşamak istemiyorlar. Tecavüzcünün değil mağdurun ölümüne kadar uzanan bir ceza düzeni İstemiyorlar. Tecavüzcüleri ile evlendirilmek istemiyorlar. Dedeleri yaştaki insanlara eş olmak istemiyorlar. Artık anneler “ana olarak devletten yardım istiyorum” diyorlar. İşte bu kitap tüm bu konulara adeta bir ayna tutuyor. Her seferinde gündemden ısrarla çıkarılmak istenen toplumsal yaramızı yeniden belleklere taşıyor.

Vafgo Yayınlarından çıkan “BİZİM ÇOCUKLARIMIZ, Türkiye’nin Kanayan Yarası Çocuk Gelinler” bir solukta okuyacağınız, bir çoğumuzun tanık olduğu dramatik öykülerin anlatıldığı önemli bir kitap.

Kitapçılarda..

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?