Nevşin Mengü: "Erdoğan, Aydın'a mesaj göndererek ‘Bu hanımefendinin işine bakılsın’ dedi" - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Nevşin Mengü: “Erdoğan, Aydın’a mesaj göndererek ‘Bu hanımefendinin işine bakılsın’ dedi”

Nevşin Mengü: “Erdoğan, Aydın’a mesaj göndererek ‘Bu hanımefendinin işine bakılsın’ dedi”
Yorum Yap

Nevşin Mengü, CNN Türk’ten nasıl ayrılmak zorunda bırakıldığını anlattı. Mengü, “kovulmamı Erdoğan istedi” dedi

Nevşin Mengü: “Girdisi çıktısı, oturması kalkması 23 dakika sürdü…” haberinden sonra Erdoğan, Aydın’a ‘Bu hanımefendinin işine bakılsın’ diye mesaj göndererek CNN Türk’ten atılmamı istedi

Gazeteci Suat Toktaş’ın TV 5’te sunduğu ‘Düşünme Vakti’ programına katılan Nevşin Mengü, Erdoğan’ın isteği üzerine kanalından ayrıldığını açıkladı.

Gazeteci Nevşin Mengü, CNN Türk’te anahaber spikeri olduğu 16 Mayıs 2017’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın görüşmesini “Girdisi çıktısı, oturması kalkması 23 dakika sürdü…” diyerek yorumlamıştı. Mengü, bu haberin ardından bir süre anahaberi bırakarak ekrandan çekilmiş, ardından da istifa etmişti. Mengü, işten ayrılmak zorunda kalmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istediğini açıkladı.

Mengü, hükümete yakın Siyasal, Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı’nın (SETA) ‘Yabancı Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları’ raporunu değerlendirirken, Deutche Welle’de çalışmaya başlama sürecini de anlattı.

“BU HANIMEFENDİNİN İŞİNE BAKILSIN”

Mengü, Toktaş’ın “Detche Welle’ye nasıl geçtin, kendi tercihin miydi?” sorusu üzerine, CNN Türk’ten atılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o dönem CNN Türk’ün sahibi olan Aydın Doğan’a mesaj ilettiğini ve ‘Bu hanımefendinin işine bakılsın’ dediğini söyledi. Gazeteci Fikret Bila’nın Erdoğan’ın uçağında olduğunu hatırlatan Mengü, “Fikret Bila da herhalde bunu doğrular. Fikret Bey’e sorsak. O da uçaktaydı çünkü…” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: