Nevşin Mengü, polisler tarafından kaçırıldığının yalan olduğu ortaya çıkan kardeşiyle ilgili “Ne deseniz haklısınız” dedi.

Nevşin Mengü, polisler tarafından kaçırıldığının yalan olduğu ortaya çıkan kardeşiyle ilgili “Ne deseniz haklısınız” dedi.

Gazeteci Nevşin Mengü, avukat olan kardeşi Burak Mengü’nün sivil polislerce kaçırıldıktan sonra darp edilip bırakıldığı iddiasının yalan olduğunun ortaya çıkmasından sonra “Ne deseniz haklısınız.” dedi.

Gazeteci Nevşin Mengü, avukat olan kardeşi Burak Mengü’nün sivil polislerce kaçırıldıktan sonra darp edilip bırakıldığı iddiasının yalan olduğunun ortaya çıkmasından sonra sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı. Mengü, “Ne deseniz haklısınız” diyerek bir gazeteci olarak haber kaynağını didik didik etmesi gerektiğini ancak kardeşine inandığını ifade etti.

Mengü, kardeşinin yalan beyanı sebebiyle “emniyet gerekeni yapacaktır, yapmalıdır” dedi.

Mengü, kardeşinin kaçırılma haberiyle ilgili iddiaların yalan çıkmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Yazımda kardeşim nün bana anlattıklarını kaleme aldım. Takdir edersiniz ki bir kardeş olarak kaygı duydum ve kaygımı da dile getirdim. Söylediklerinde doğru olmayan noktalar var ise emniyet gerekeni elbette yapacaktır, yapmalıdır”

“Ne deseniz haklısınız” diyen Nevşin Mengü, şu açıklamayı paylaştı:

 

NE OLMUŞTU?

Sivil ekipler tarafından gözaltına alındığını iddia eden Burak Mengü, gözaltına alan kişilerin kimlik göstermediğini belirterek nereye götürüldüğünü bilmediğini ifade etmişti.

Burak Mengü, gözaltına alındığını iddia eden bir tweet atarak “Polis kimliği gösterilmeden gözaltı kararı gösterilmeden sivil ekiplerce gözaltına alındım nereye diyorum kimse söylemiyor kim aldı bilmiyorum neden aldı onu da bilmiyorum” demişti.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’nün Burak Mengü ile ilgili yaptığı incelemede ise  Mengü’nün kaçırıldığını söylediği gün bir müvekkili ile buluştuğunun kamera görüntüleriyle tespit edildiğini ortaya çıkarmış ve Mengü hakkında ‘suç uydurduğu’ iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?