Neyin primi veriliyor? Muhtarlara kalaşnikoflu eğitim ve İspanya gezisi hediyesi

Neyin primi veriliyor? Muhtarlara kalaşnikoflu eğitim ve İspanya gezisi hediyesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtarlarla yaptığı sayısız toplantının amacı tartışılırken muhtarlara gösterilen özel ilginin sebebi günden güne daha önem kazanır oldu. Muhtarlara önce Bursa’da kalaşnikoflu eğitim verildi, ardından muhtarlara yönelik yurt dışı gezileri düzenlenmeye başladı. Bu kapsamda ilk muhtar kafilesi İspanya’ya götürüldü.

Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, ’10 Nisan Polis Haftası’ kapsamında düzenlenen etkinlikle Bursalı muhtarlarla birlikte atış poligonunda bir araya gelerek kalaşnikofla atış yaptı.
Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak ve polisler, ’10 Nisan Polis Haftası’ etkinlikleri kapsamında Bursalı muhtarlarla bir araya geldi. Asayiş Şube Müdürü İbrahim Çağrı Şentürk, Narkotik Suçlarla Şube Müdürü Hakan Uzundağ’ın da katıldığı, Bursa Özel Harekat Şube Müdürlüğü Atış ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte yaklaşık 30 muhtar atış eğitimcileri ve Osman Ak tarafından verilen kısa eğitimin ardından hedef tahtalarına atış yaptı.

DHA’nın haberine göre, atışlarda kendi tabancalarını ve emniyete ait kalaşnikofları kullanan muhtarlar atışları esnasında bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

Muhtarlara İspanya gezisi

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği ‘Muhtarların farklı kültürleri görebilmesi için yurt dışı gezileri organize edilmeli’ talimat üzerine  5 ilden 50 muhtarı İspanya’nın Endülüs bölgesine götürdü.

Bolu, Çanakkale, Erzincan, İstanbul ve Trabzon’dan toplam 50 muhtarın yer aldığı ilk kafile Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Türk Hava Yolları (THY) uçağı ile İspanya’ya gitmeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Muhtarlar bu gezinin kendilerine kültürel ve şehircilik anlamında çok şey katacağını ifade ettiler.Muhtarlara gösterilen bu ayrıcalığın sebebi ve gezilerin hangi bütçeyle düzenlendiği ise merak konusu.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: