Numan Kurtulmuş içimizi rahatlattı: “HAYIR” demek için ille de terörist olmak gerekmiyor!”

Başbakan ve bakanların “hayır” diyenlerin teröristlerle aynı safta olduğunu ifade etmelerinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan da referandumda ‘Hayır’ oyu vereceklerin 15 Temmuz’daki darbe girişimine destek verdiğini ve ‘ülkeyi bölüp parçalamak istediğini’söylemişti.

Başbakan Yıldırım,“PKK ‘Hayır’, FETÖ ‘Hayır’ dediği için biz bu değişikliğe ‘Evet’ diyoruz dedik” demişti. Bakan Bekir Bozdağ da aynı ifadelerle hayırcıları teröristlerle aynı safta yer almakla suçlamıştı.

 

‘Terör örgütleri tüm güçlerini seferber ediyor’

Bakanlar kurulu toplantısının ardından konuşan Kurtulmuş, referandumun başlı başına büyük bir olay olduğunu belirterek, ‘terörstler hayır diyor’ ifadesiyle kastedileni  “Günlerdir PKK’nın üst düzey yöneticileri, halkoylamasından ‘Hayır’ çıkması için çalışmaların artırılması için çalışma yürütüyor. FETÖ’nün networkünün ‘Hayır’ kampanyasına destek veren, tüm güçlerini seferber eden bir çalışma içinde olduğunu biliyoruz” diyerek açıkladı.

 

Erdoğan ve Yıldırım’ın sözlerinin yanlış anlaşıldığını öne süren Kurtulmuş, “Kurumsal olarak FETÖ’nün, PKK’nın ‘Hayır’ kampanyasına destek verdiğini söylemek başka bir şey, ‘Hayır’ oyu verecek vatandaşlarımızı terörist ilan etmek başka bir şey. Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız böyle bir şey söylememişlerdir. Devlet düşmanı olan unsurların tavrını dile getirmişlerdir” diye konuştu.

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: