Son Dakika Haberler

Öğretmen Fatma Kabukçu yaşamına son verdi! Arkadaşları: ‘İntihar değil cinayet’

Öğretmen Fatma Kabukçu yaşamına son verdi! Arkadaşları: ‘İntihar değil cinayet’
Yorum Yap

Fatma Kabukçu yaşamına son verdi! Arkadaşları ‘intihar değil cinayet’ diyor

Nevşehir’de Fatma Kabukçu adlı genç kadın yaşamına son verdi. Ancak Kabukçu’nun arkadaşları yaşananlar sebebiyle Kabukçu’nun ölümünün ‘aşk intiharına’ indirgenemeyeceğini ve toplumsal cinayete kurban gittiğini düşünüyor. Kabukçu’nun iki yıldır sistematik baskıya karşı mücadele ettiği ve bu durumun onu ölüme sürüklediği öne sürüldü.

2017 senesinde Van’a sınıf öğretmeni olarak atanan Fatma Kabukçu, ailesinin yaşadığı Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde dün akşam saatlerinde yaşamına son verdi.

İntihar ettiği söylense de sosyal medyada paylaşımları yapan Kabukçu’nun arkadaşları ve sevenleri, aile ve toplumsal baskıya dikkat çekiyor.

Yine ırksal ve mezhepsel ayrım

Kabukçu’nun Kürt ve Alevi bir meslektaşı ile beraberliği olduğu ve bunu öğrenen aile üyeleri tarafından baskıya uğradığı, iki yıldır bununla mücadele ettiğini savunan arkadaşları, sosyal medya paylaşımlarında “Kabukçu’nun asıl katilinin toplumsal sorunlar olduğunu” söylüyor.

Kabukçu’nun ölümünün şüpheli olduğunu ve ‘aşk intiharına’ indirgenmeyeceğini söyleyen arkadaşları, toplumsal ayrımcılığa dikkat çekerek, “İntihar değil cinayet” diyor.

Twitter’da #FatmaÖğretmen hasttag’i altında birçok paylaşım yapıldı.

AKP’li belediye başkanının akrabası

Cumartesi günü toprağa verilen Kabukçu’nun AKP’li Kozaklı Belediye Başkanı Akif Kabukçuoğlu’nun akrabası olduğu belirtildi.

Gençlik Kolları Başkanlığını yaptığı CHP’den mesaj

Kabukçu’nun ölümünün ardından geçmişte Demirli ilçesinde Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı CHP’li Manisa belediyesi de taziye mesajı paylaştı.

Mesajda, “Önceki dönem Demirci CHP Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış değerli kardeşimiz Fatma KABUKÇU’yu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine ve yakınlarına sabır dileriz. Başımız sağ olsun.” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: