Ölümlerin üzerinde yeşeren hayat: "hayata dönüş" - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Ölümlerin üzerinde yeşeren hayat: “hayata dönüş”

Ölümlerin üzerinde yeşeren hayat: “hayata dönüş”
Okunma : Yorum Yap

Eski Bayrampaşa Cezaevi arazisine konut projesi

Bayrampaşa Belediyesi’nin eski Bayrampaşa Cezaevi arazisine yapılacak konut projesinin reklamını ‘Hayata Dönüş’ operasyonuyla yaptığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre 2011 yılında hazırlanan 150 bin metrekarelik Bayrampaşa Eski Cezaevi Alanı Kentsel Dönüşüm Projesinin tanıtımı, belediyenin internet sitesinde Hayata Dönüş’ operasyonuyla yapıldı. Eski Bayrampaşa Cezaevi, bu kez gerçekten ‘hayata dönüş’ün adresi oluyor.

19 Aralık 2000’de Bayrampaşa Cezaevi başta olmak üzere 20 cezaevinde ‘Hayata Dönüş‘ adı verilen eş zamanlı operasyonlar düzenlenmiş; düzenlenen baskınlarda ve çıkan çatışmalarda 12’si Bayrampaşa Cezaevi’nde olmak üzere 32 kişi hayatını kaybetmişti. Şimdi “hayata dönüş” operasyonu ile ölümlerin yaşandığı yerden bir hayat yükseltmek için çalışmalar başlatıldı.

Haberde; Bayrampaşa Eski Cezaevi alanına kentsel dönüşüm kapsamında; modern konutların yanı sıra hastane, otopark, cami, okul, pazar yeri, spor salonları, bisiklet ve yürüyüş yolları, kütüphane, kreş, kafe, sinema, tiyatro, sergi ve ticaret alanları” yapılacağı bilgisi verildi.

Yaklaşık bir yıl önce internet sitesine eklenen tanıtımın başlığı ise ‘Eski cezaevi alanı yeni yaşam merkezi oluyor.’

Tanıtım metninin devamında ise Aralık 2000’de 32 kişinin öldüğü operasyona bir kez daha değinilmiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: