Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan kişi yakalandı. Önce kundaklamış sonra fotoğraflarını paylaşmış

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan kişi yakalandı.

İstanbul Kadıköy’deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM)’ne önceki gün yapılan kundaklama saldırısına ilişkin yeni gelişmeler oldu… Kadıköy’de, Müjdat Gezen Sanat merkezini kundaklayan 1 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Mehmet Ali G. isimli şüphelinin sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldüğü bilgisi alındı.

Önceki gün kundaklanan Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin saldırganı yakalandı. 39 yaşında olduğu öğrenilen saldırgan Mehmet Ali Aligül, bir Sinop derneğinin genel sekreteri.

 

Önce yakmış, sonra sosyal medyada paylaşmış

Aligül’ün sosyal medya hesaplarına bakıldığında, saldırganın sanat merkezini kundakladıktan sonra bir de üzerine konuyla ilgili paylaşım yaptığı görülüyor. Kundakladığı sanat merkezinden fotoğraflar paylaşan Mehmet Ali Aligül’ün, fotoğraflara  “K.hpe çocuğunun tamamı yansaydı keşkeeeee” diye yorum da yaptığı görülüyor.

 

Aligül, paylaşımını eleştiren kişiye ise şunları yazıyor:

“Osmanlı torunu sayesine bu makam ve mevkiye getiren halk yakmasını da bilir hayır dedi diye değil Osmanlı torununu bir o. gibi çok hoşuma gitti yavvv bana gönder ….. demesinden dolayı kızıyorum”

%d blogcu bunu beğendi: