Osmanoğlu’nun eğitim açıklamasını cemaat firarisi öğretmeni yalanladı

Osmanoğlu’nun eğitim açıklamasını cemaat firarisi öğretmeni yalanladı

Devlet okullarında hocaların baskısı sebebiyle okuyamadığını, mecburen özel okula gittiğini söyleyen Osmanoğlu’nun Gülen cemaatine ait bir özel okuldan mezun olduğu ve bu okulda ücretsiz okuduğu ortaya çıktı

Son aylarda AKP etkinliklerinde sık sık boy gösteren ve her açıklamasıyla tartışma yaratan Sultan Abdülhamit’in torunu Nilhan Osmanoğlu, dün yaptığı açıklamayla bir kez daha gündem olmayı başardı.

“Bugünleri gördüğümüz için Allah’a şükür diyoruz” diyen Osmanoğlu, “Devlet okulunda okumamızın imkanı bile yoktu. Oradaki hocaların psikolojik baskıları yüzünden özel okula gitmek zorunda kaldık. Osmanlı ailesi ile bir ilişkiniz mi var dediklerinde hayır dediğim çok zaman oldu, deşifre olmamak için. Çünkü büyük sıkıntılar yaşatıyorlardı. Şimdi yavaş yavaş Allah’a hamd olsun bugünleri de gördük inşallah daha güzellerini de göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Osmanoğlu’nun bu açıklamaları sonrası FETÖ firarisi, Cemaatçi Engin Sezen, sosyal medya üzerinden “Daha önce yazdım mı bilmiyorum ama, bu kızcağız benim öğrencimdi ve Özel okulda (Fatih Koleji) bedava okudu :)” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaya henüz bir yanıt vermeyen Osmanoğlu, sessizliğe büründü…

Osmanoğlu’nun kendi adına açtığı sitede ise sadece üniversite bilgisi yer alıyor.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?