Kadıköy Belediye Başkanı'nın konuşmasını AKP’li Meclis Üyesi böyle engelledi - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Kadıköy Belediye Başkanı’nın konuşmasını AKP’li Meclis Üyesi böyle engelledi

Kadıköy Belediye Başkanı’nın konuşmasını AKP’li Meclis Üyesi böyle engelledi
Yorum Yap

Patnos Spor’u kutlamak isteyen Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın konuşması AKP’li meclis üyesi tarafından engellendi. Başkan sahneye çıkarken mikrofonun sesi kapattırıldı

2018-2019 futbol sezonunda Ağrı Amatör Ligi şampiyonu Patnos Spor Kulübü’nün dayanışma gecesine davet edilen Kadıköy Belediye Başkanı CHP’li Şerdil Dara Odabaşı, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in konuşmasının ardından davet edildiği sahnede AKP’li Meclis Üyesi İdris Bilici tarafından konuşturulmadı.

Patnos Spor Yöneticileri tarafından Pendik’te düzenlenen geceye davet edilen Şerdil Dara Odabaşı, Pendik Belediye’sinin AKP’li Başkanı Ahmet Cin ve davetlilerin konuşmalarının ardından kulüp yöneticileri tarafından selamlama için sahneye davet edildi.

Patnos Spor’u kutlamak için sahneye çıkan Odabaşı konuşmak için hazırlanırken önce mikrofonun sesi kesildi ardından da Pendik Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi İdris Bilici tarafından konuşması engellendi.

Geceyi Pendik Belediyesi’nin düzenlediğini, parasının kendileri tarafından ödendiğini söyleyen Bilici, “siyaset konuşulmayacak ” diyerek Odabaşı’nın konuşmasını engelledi.

Bilici’nin müdahalesi sonrası sahneyi terk eden Odabaşı da, “Ben buraya Patnosluların davetlisi olarak geldim, selamlama yapacakken, beyefendi bana ‘siyaset yapamazsınız’ dedi. Selamlama yapacaktım, beyefendinin zoruna gitti. Ben belediye başkanının ya da belediyesinin değil Patnosluların davetlisiyim. Patnosluların başımız üzerinde yeri var ama bu saygısızlıktır” dedi.

Yaşananların ardından birçok misafir AKP’li Meclis Üyesi İdris Bilici’nin tavrına tepki gösterdi. Odabaşı’nın salondan ayrılmasıyla birlikte salon da boşaldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, bu anları şu ifadelerle paylaştı:

“Geceyi düzenleyen, davet eden, selamlamaya çağıran Patnoslular, konuşmamı engelleyen AKP’li @Pendik_Belediye’sinin AKP’li Meclis Üyesi. Yemeğin parasını verdiler diye Patnos Spor’un şampiyonluğunu kutlamama izin vermediler. Nasılsa alıştık buradan kutlamaya, tebrikler Patnos Spor”

Patnoslular tepkili:

Gazeteci İsmail Saymaz, Patnos Belediye Başkanı Emrah Kılıç’ın da olaya tepki gösterdiği bilgisini paylaştı.

Saymaz, Patnos Belediye Başkanı Emrah Kılıç’ın kendisini arayarak söylediklerini şu şekilde paylaştı:

“Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı’na yapılan saygısızlığı kabul etmiyoruz. İlçemizin adının böyle bir saygısızlığa alet edilmesini şiddetle kınıyoruz. Odabaşı’na üzüntülerimi belirttim, ilçemize davet ettim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: