Piramitleri uzaylılar mı inşa etti acaba? / Gökhan ÇELEBİ

Piramitleri uzaylılar mı inşa etti acaba?

Düşünüyorum da, piramitleri uzaylılar inşa etti diye bir inanış var ya, bana sorsan piyanoyu icat etmiş olmaları daha muhtemel. Çünkü piramit dediğin taş taş üstüne konmuş işe yaramayan bir bina. Piyanoya bak bir de, öyle mi? E dolayısıyla da onu çalabilenlerin de insan olmaması lazım değil mi? Yani o insan aynı zamanda Flash TV’yi icat eden canlı olmamalı bence.

Böyle bakınca bir terslik var diyor insan zira. Hayvan diyorsun mesela, hatta onu da geçtim bitki dediğin canlı doğumundan ölümüne, yaradılışına aykırı hatalı tek eylemde bulunmayıp, zorluklar karşısında uyum gösterip kayayı delip köküyle tutunurken hayata, insan dediğin mahlukat neden bomboş bir beyinle gelmiş ki dünyaya?

O beynin neyle dolup neyle dolmayacağı neden bırakılmış kendisine? Onca kızdığımız, yeri geldiğinde ot diyerek, hayvan diyerek aşağıladığımız insanların, bir ot gibi her bahar yeşerememelerinin hayvan kadar beceriye sahip olamamalarının sebebi defolu üretim olmaları mı acaba diyorum. Belki de piyano çalan bir beynin aktif hale gelmesi için oyuncaklardaki gibi pilin temasını önleyen plastik tapanın çekilmesi mi gerekiyor?

Hayvanlardaki evrim hayatta kalma becerisinin sürekliliği olarak fizyolojilerine yansırken bizde neden apartman olarak yansıyor peki? Hayatta kalma becerimiz sadece kalorifer ve internete mi dönüşmüş durumda.

Ne güzel işte, 100 yıl önce evdeki çeşmeye su getiren boruyu döşeyen ustanın oğlu hani bizdeki “icat çıkarma”yı seven cingöz bir çocuk olsaydı ve deseydi ki “baba be, keşke kitaplar da böyle boruyla eve gelse ne güzel kütüphaneye gitmeye gerek kalmazdı”; boruyu kafaya yerdi değil mi? E oldu işte, en imkansız gözüken şey oldu.

Peki niye hala piyano çalamıyor herkes demeyeceğim ama niye hala piyano çalan adamın kellesi vurulmak isteniyor?

Yani kediye maması için böyle bir düzenek yapsan ne fazla yemekten çatlar ne de gidip kabının dışına s.çar. Hele gidip “lan senin neden tüylerin siyah diye” başka kediyle dalaşmaz karnı doyunca.

Zeka ürünü her şeyi nasıl da sıradanlaştırıyoruz. Klozette otururken sadece güncel olayları takip edebilelim diye mi wi-fi diye bir şey icat oldu? İnsan makineleşiyor diyoruz ya aslında, yine aşağılamak olacak ama otlaşıyor bence.

Beyin büyüdükçe zeka küçülüyor…

Gökhan ÇELEBİ

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: