Plexr-Plazma Uygulaması Nedir?

Neşterli operasyonlardan çekinenler için plazma enerjisi

Cildimiz, güzelliğimiz adına en değerli varlığımız. Cildimizin gençliğini, esnekliğini korumak için teknoloji bize çok farklı yöntemler sunuyor. Cerrahi söz konusu olduğunda ise geri dönüşü olmayan ya da zorlayıcı durumlar söz konusu olabiliyor. İşte bu noktada neşterli operasyonlarda çekinenler için Plazma Enerjisi yeni bir alternatif.

 

fotoğraf: Doktortv

Peki Plexr Uygulaması Nedir?

Plexr uygulaması plazma enerjisi, ameliyatsız göz kapağı estetiği, Plexr plazma estetiği, plasma enerjisi ile göz kapağı estetiği, Plexr yöntemi gibi çok farklı şekillerde de adlandırılan, plasma enerjisi kullanarak etkisini gösteren estetik bir yöntemdir. Plexr plazma enerjisi ile cerrahi işlem olmadan göz kapağı germe, göz kapağı kaldırma, alt göz kapağındaki torbaların giderilmesi gibi işlemler yapılabilmektedir. Aynı zamanda plazma enerjisi yardımıyla üst dudak sgara çizgileri giderilebilmekte, çatlak, akne izleri büyük oranda ortadan kaldırılabilmekte ve boyun çevresinde ciltte gençleşme işlemleri yapılabilmektedir.

Plexr, çalışma prensibi olarak maddenin 4. hali olan plazmayı kullanır. Havada serbest olarak mevcut olan gazların yüksek elektrikle iyonize edilmesiyle plazma enerjisi açığa çıkar. Özellikle havadaki azot gazının ve su buharının iyonize edilmesiyle oluşan plazma enerjisi, uygulandığı noktalardaki dokuda bulunan kerationsit hücrelerinin katı halden gaz haline geçmesini sağlar. Bu şekilde sadece amaçlanan bölgelerdeki sorunlu yerler mikro boyutlarda hedeflenerek, diğer bölgelere herhangi bir zarar vermeden işlem yapılabilir.

 

 

 

Plexr Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Öncelikle işlemin gerçekleştirileceği bölge antiseptik sıvılarla iyice temizlenir. Ardından kişinin ağrı veya acı hissetmemesi adına lokal anestezik etki gösteren kremler işlem bölgesine sürülür. Lokal anestezik kremler etkisini göstermeye başladığında cihaz yardımıyla Plexr uygulaması yapılır. İşlem, bu kremler sayesinde ağrısız ve acısız uygulanır. Plexr uygulamasının ardından bölgede ortaya çıkabilecek hafif sızı veya ağrı, birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Üst göz kapağı, alt göz kapağı gibi uygulanacak bölgeye bağlı olarak Plexr işleminde süre değişebilmektedir. Lokal anestezi etkisinden sonra uygulamanın yapılması 5-20 dakika kadar sürebilmektedir.

Plexr ile göz kapağı kaldırma, göz kapağı germe gibi uygulamalardan sonra hafif bir ödem oluşabilmektedir. Ancak bu ödem 3-4 gün içerisinde geçmektedir. 5. gün sonrasında ise kabuklanmalar ortadan kalkmaya başlar ve normal görünüm ortaya çıkar. İşlem sonrasında doktorunuzun tavsiye edeceği güneşten koruyucu kremlerin, fondöten ve verilen ürünlerin düzenli kullanılması gerekir.

 

Plexr Uygulaması Kullanım Alanları

-Göz kapağı düşüklüğü tedavisi

-üst göz kapağının kaldırılması

-göz kapağı yağ bezesi tedavisi

-alt göz kapağı torbalarının giderilmesi

-dudak üstü sigara çizgilerinin ortadan kaldırılması

-çatlak tedavisi

-akne izi tedavisi

-siğil tedavisi

-yara izi tedavisi

-kaz ayağı kırışıklıklarının giderilmesi

-boyun bölgesi kırışıklıklarının tedavisi

-göbek deliği ve göbek çevresinin sıkılaştırılması gibi durumlarda bu yöntemi kullanmak mümkündür.

 

Plexr ile Plazma Estetiği Avantajları

Ameliyatsız göz kapağı estetiği ve plasma enerjisi ile yapılan diğer işlemler oldukça kolay işlemlerdir ve kısa sürede uygulanabilirler. Uygulama sonrası günlük yaşamı engelleyecek durumlar ortaya çıkmaz. Pansuman gibi müdahelelere gerek yoktur.

%d blogcu bunu beğendi: