PSAKD Genel Merkezi: “Bir boş mezar ve vicdanını yitirmiş, ölen insanlık…”

PSAKD Genel Merkezi: “Bir boş mezar ve vicdanını yitirmiş, ölen insanlık…”

Bir Boş Mezar ve Vicdanını Yitirmiş, Ölen İnsanlık…

Yenimahalle Şube Cemevimizde erkanı yürütülen Hatun Tuğluk canımıza yönelik son erkanımız olan sırlama erkanımızı yerine getirirken insanlık tarihinin en karanlık yüzlerinden birine tanık olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.
Canımızın sırlanması  sırasında kokuşmuş zihniyetli, karanlık yüzlü, arkalarında karanlık barbarlar,  mezarlıkta bulunan Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz, MYK üyelerimiz, ABF MYK üyesi canlarımız, milletvekilleri, Hatun canımızın acılı ailesine ve sevenlerine saldırdılar.
Bizler bu senaryoyu Madımak Otelinden, Gazi’den, Çorum’dan, Maraş’tan çok iyi biliyoruz.
Yine aynı karanlık  takkeli-sakallı ve kendini bilmez barbarlar ellerinde tüm ırkçı-milliyetçi kinleri, dillerinde nefret saçan zehirli kelimeleri ile Hatun canımızın cenaze erkanına katılanları katletmeye yönelik  saldırılarını gerçekleştirirlerken, orada bulunanların can güvenliğini sağlamakla sorumlu devlet yetkilileri bu barbarları izlemekle kalmayıp, milletvekillerinin telefonlarına cevap vermemiş;  Ankara valisi “sataşma” diyerek olayı hafifletmeye çalışmıştır. 

Bizler biliyoruz ki bu saldırının sorumlusu, toplumu nefret söylemi ve faşizan uygulamaları ile bölen siyasi iktidardır. Barbarlaşmış, vicdanını yitirmiş, insanlığını yitirmiş alçakların dillerinden dökülenler ise, insanlığımızın geldiği karanlık noktayı göstermektedir. “Ermenileri, Alevileri bu topraklarda istemiyoruz.” diyerek  kardeşliğimize, birliğimize, ortak yaşam özlemimize kast etmişlerdir.
Hatun canımızın sırlanmasından sonra mezardan çıkartılması, yaşadığımız topraklarda vicdanın ve insanlığın bittiği noktadır. Yaşananlar bizi  derinden yaralamıştır. Herkes bilmelidir ki, Hakk’a yürüyen canımızın sırlanması bizim asli görevimizdir. Hakk’a yürüyen canımız, dili, inancı, etnisitesi, ideolojisine bakmaksızın bizim gözümüzde candır. İnsan olmak, Alevi inancına sahip olmak, yolun gereğini yerine getirmek bunu gerektirir.
Bizler, yaşadığımız bu vahim olaydan kaynaklı başta Aysel Tuğluk ve ailesi olmak üzere tüm  canlarımıza sabırlar diliyoruz. İnancımıza, inancımızın gerekliliklerine ve Hakk’a yürüyen canımıza yapılan alçakça saldırıyı kınıyoruz.
Bu saldırılara ve gerici yobaz barbarlar sürüsüne boyun eğmeyeceğimizi bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz…!
PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: