PSAKD yine Gani Kaplan ile devam etmeye karar verdi

PSAKD yine Gani Kaplan ile devam etmeye karar verdi

PSAKD 15. Olağan Genel kurulu Ankara Barolar birliği salonunda yapıldı.

Üç adayın yarıştığı seçimde Muhittin Yıldız, Cuma Erçe lehine adaylıktan çekildi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) 15. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan başkan adaylarından Cuma Erçe, “Faşizm her yönüyle harekete geçmiş durumda. Biz bu genel kurulu böyle bir ortamda gerçekleştiriyoruz. Burada sadece PSADK’nin geleceğini değil Alevi hareketinin de geleceğini belirleyeceğiz” dedi.

Cuma Erçe “Aleviler Ahmet Davutoğlu, Meral Akşener gibi düşmanlarına peşkeş çekilmek isteniyor. Dedelere Gri pasaport dağıtarak bizi bizle asimile etmeye çalışıyorlar.”

“ALEVİ HAREKETİNİN GELECEĞİNİ BELİRLEYECEĞİZ”

Genel kurulda konuşan Muhittin Yıldız, ABF genel başkanlığına GYK kararıyla getirildiğini hatırlatarak, ABF olarak izledikleri yol haritası hakkında bilgi verdi.

ABF olarak borçlarını kapatmak için yemek organize ettiklerini ve burada bütün renklerin bir araya geldiğini ifade etti. Yıldız şunları belirtti:

“Edremit’te üç gün süren bir çalıştay gerçekleştirdik. Bu bir akademik çalışmaydı. Alevilerin sorunlarını çözmek amacı güttük. 2800 metrekare bir yer aldık. Kısa zamanda temelini atarak imece usulüyle Alevi belediye başkanlarından ve Alevi iş adamlarından gelecek yardımlarla birlikte inşaatının bitmesi bekleniyor. Biz devletin Alevisi olmayacağız diyerek yola çıktık. Türkiye’deki Alevi birliğini sağlamak adına yol çıktık. Bundan sonraki tavrımız da nettir.

Gani Kaplan’ın konuşmasından öne çıkanlar:
“Ben bu örgütlülüğe çok önem veriyorum. Çünkü diğer kurumlar çok dağıldı. Bütünlüğü sağlayacak olan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’dir. İnanç ayağımızı ön plana çıkarmadığımız sürece PSAKD’nin sokak örgütlenmeleriyle ilerlemesi mümkün değil. Kadroların talepleriyle halkın talepleri buluşmadığı sürece bu örgütlülüğü ayakta tutmamız mümkün değil. Alevilerin şu anda tek bir sorunu var en öne çıkan. O da güvenlik sorunudur. Bugün bulunduğu yeri terk eden tüm Aleviler işlerinden dolayı değil güvenlik sorunları nedeniyle terk ediyorlar.”

Muhittin Yıldız’ın Cuma Erçe lehine adaylıktan çekilmesi üzerine iki aday arasında geçen yarışta Gani Kaplan 302 oyla tekrar genel başkan seçildi.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?