Reina Saldırganı, Mekanı Terk Etmeden Önce Tekmelenmiş

Yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy’deki  Reina isimli gece kulübünde yeni yıl kutlamaları sırasında yaşanan terör saldırısı ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

 

Haberiniz.com

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın elde ettiği görüntülere göre saldırganın 01.20’deki saldırısı sırasında mekanda eğlenenlerin panik halinde kulüpten kaçmaya çalıştığı, kaçanların zaman zaman  izdiham oluşturduğu ve bazı kişilerin yaralı olan arkadaşlarını sürükleyerek dışarı çıkarmaya çalıştığı  belirtildi.

Yeni görüntülere göre, 39 kişiyi katledip 65 kişiyi yaralayan teröristin saldırıyı  yaklaşık 5 dakika sürdürdüğünü belirten Saymaz, teröristin   saat 01.26’da üzerindeki montu ve beresini çıkardığı görüntüleri şöyle anlattı:

“Elinde geçici körlüğe ve işitme kaybına yol açan ‘flashbang’ türü patlayıcı tutan saldırgan saat 01.27’de yerde saklanmaya çalışan bir grubun yanına yaklaşıyor. Bu sırada grubun içindeki bir erkek, kendisine yaklaşan ve üzerine eğilen teröriste birkaç tekme atıyor. Saldırgan tekmeyi yiyince geriye doğru savruluyor ve elindeki ‘flashbang’ patlıyor. Terörist, patlamanın etkisiyle yerde 10-15 saniye hareketsiz kalıyor. Elinden yaralanan terörist, kendisine gelir gelmez ise birçok kişiyi katlettiği kulüpten çıkıyor.”

%d blogcu bunu beğendi: