Anlaşılan, Rıdvan Dilmen Bildirileri Hiç Okumamış: “Babam İşçi Partiliydi, küçükken bildiri dağıtırdım.”

Başkanlık referandumu için sosyal medyada ‘Evet’ kampanyası başlatarak tartışmalara sebep olan eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, kendisine gelen eleştirilere “Benim babam İşçi Partiliydi. Ben çocukken bildiri dağıtıyordum. Bir sosyal demokratın Cumhurbaşkanı’mızı (Recep Tayyip Erdoğan) sevme hakkı yok mu?” sözleriyle yanıt verdi.

 

TRT SPOR’da yayınlanan Futbolun Zirvesi programına katılan Dilmen’in açıklamaları şöyle:

“Evet kampanyası için 5 arkadaşımı aradım. 4’ü kabul etti. 1 arkadaşım ‘Ben katılmayayım’ dedi. Saygı duydum. Ben kimseyi zorla evet kampanyasına sokmam. Önceden arayıp sordum.”

 

‘HEM ATATÜRK’Ü, HEM CUMHURBAŞKANIMIZI SEVEMEZ MİYİM?’

“Benim babam İşçi Partiliydi. Ben çocukken bildiri dağıtıyordum. Bir sosyal demokratın Cumhurbaşkanı’mızı sevme hakkı yok mu? Ben Atatürk’ü çok seviyorum. Hem Atatürk’ü, hem Cumhurbaşkanı’mızı sevemez miyim? Ben Nazım Hikmet’i çok seviyorum. Bütün şiirlerini seviyorum. Sevemez miyim?”

 

 

‘HADİ BELGELERİYLE KANITLAYIN’

“Aziz Yıldırım kaç kez Cumhurbaşkanımıza teşekkür etti. ‘Yanınızdayım’ dedi. Bunları Fenerbahçe Başkanı olarak söyledi. Cumhurbaşkanımız beni hangi dertten kurtarmış? Hangi işe sokmuş? Ben nasıl nemalanmışım. Hadi belgeleriyle kanıtlayın.

 

 

 

‘AZİZ YILDIRIM SAHİP ÇIKTI’

“1962 ve 2017 Anıyoruz yazmışlar… Fenerbahçe salonunda bana bu yapılıyorsa, bunun Fenerbahçe’yle alakası yoktur. Son divan kurulunda ‘Atın Rıdvan’ı’ diye baskı yaptılar. İnadına Fenerbahçe’ye üye oluyorum. Hadi gidin engelleyin. Aziz Bey bu konuda öyle bir baskı altında ki. (Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı) Aziz Yıldırım sağ olsun sahip çıkmıştır eski futbolcusuna. Ben de şimdi gidip inadına Fenerbahçe’ye üye oluyorum. Hadi gidin engelleyin!”

%d blogcu bunu beğendi: