Son Dakika Haberler

Rusya bombacısının kimliği belli oldu: Ekbercan Celilov

Rusya bombacısının kimliği belli oldu: Ekbercan Celilov
Yorum Yap

Rusya’nın en büyük kentlerinden St. Petersburg’da metroya bomba atan teröristin kimliği açıklandı.

 

Rusya’nın St. Petersburg kentinde 11 kişinin öldüğü, 51 kişinin de yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren saldırganın kim olduğu ortaya çıktı

Rusya basınının, Kırgızistan güvenlik birimlerine dayandırdığı haberlerinde, Rusya’nın St. Petersburg kentinde 11 kişinin öldüğü, 45 kişinin de yaralandığı terör saldırısını gerçekleştirilen saldırganın Kırgızistan 1995 doğumlu Ekbercan Celilov olduğu belirtildi. Rusya’nın Interfax haber ajansı ismini vermediği bir emniyet kaynağına dayandırdığı haberinde, saldırının radikal İslamcı örgütlerle bağı olan bir intihar bombacısı tarafından düzenlendiğini yazdı. Saldırının “terör saldırısı” olduğu doğrulandı, ancak kaynağına ilişkin resmi bir açıklama gelmedi.

 

SALDIRIYI ÜSTLENEN OLMADI

 

TASS haber ajansına göre resmi soruşturma biri kadın biri erkek olmak üzere iki Orta Asyalının saldırıda rol oynadığını doğruluyor.

Saldırıyı şimdiye kadar hiçbir örgüt üstlenmedi, ancak saldırı DAEŞ’in, Suriye savaşında cihatçılara yönelik sürdürdüğü askeri operasyonlar nedeniyle Rusya’da saldırılar düzenlenmesi çağrısının ardından geldi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)