Saadet Partisi Genel Başkanı: "Parti binamıza 'evet'pankartı astılar, insan bu kadar çaresiz olur mu?" - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Saadet Partisi Genel Başkanı: “Parti binamıza ‘evet’pankartı astılar, insan bu kadar çaresiz olur mu?”

Saadet Partisi Genel Başkanı: “Parti binamıza ‘evet’pankartı astılar, insan bu kadar çaresiz olur mu?”
Yorum Yap

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “Parti binamıza ‘evet’pankartı astılar, insan bu kadar çaresiz olur mu?”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, anayasa değişikliği referandumunda “‘Hayır’ diyecek yüzlerce AKP sayarım.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, anayasa değişikliği referandumunda AKP içinde de “Hayır” diyeceklerin olduğunu iddia etti. Partisinin ‘hayır’ diyeceğini daha önce açıklayan Karamollaoğlu, “AK Parti’nin içinde AK Partili olup ‘hayır’ diyecek yüzlerce insan sayarım. Bize gelen anketlerde kararsızlar yüzde 17’ye çıkmış görünüyor. Bu, çoğunlukla ‘evet’ diyecekken ‘ya ben yanlış mı yapıyorum’ diyenler” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Habertürk TV’de yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programın da Didem Arslan Yılmaz’ın konuğu oldu.

Siyasilerin söylemlerinin toplumu böldüğünü savunan Karamollaoğlu, partisinin İstanbul İl Binası’na ‘evet’ pankartının asılmasıyla ilgili; “Gülelim mi, ağlayalım mı, şaşırdım? Çok çirkin bir hareket… İnsan bu kadar çaresiz olur mu?” dedi.

Kendilerinin ‘hayır’ kararının başka partilerin ‘hayır’ kararıyla karıştırılmaması gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Biz prensip olarak başkanlık sistemine karşı değiliz. Ama bu getirilen metne karşıyız. Kuvvetler ayrımı yok. Ben mektup yazdım. ‘Bu Meclis’ten geçirilen metnin eksiklikleri var’ dedik. Siz bu kadar istiyorsanız bu hayır demektir. Nezaket göstererek kavga olmasın diye başlangıçta ‘hayır’ demedim çünkü kimseyi kırmak istemiyorum. Cumhurbaşkanı’nı da, Başbakan’ı da, Kılıçdaroğlu’nu da, Bahçeli’yi de kırmak istemiyorum. Kendi içimizde müzakere etmemiz gerekir” dedi.

Referandum süreciyle birlikte ülkenin bir kaos ortamına girdiğine vurgu yapan Karamollaoğlu, Avrupa ile yapılan kavganın iç politikada malzeme olarak kullanılmasını da eleştirerek devam etti.

 

“AK Partili olup ‘Hayır’ diyecek insanlar tanıdım”

Siyasi söylemlerle halkın bölündüğüne dikkat çeken Karamollaoğlu, “Hayır diyen hain, evet diyen vatanperver” şeklindeki söylemlere ilişkin olarak “El insaf” dedi. “Yarın hayır çıksa hainler Türkiye’nin başına mı geçmiş olacak?” diye soran Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin en disiplinli parti olduğunu belirterek “AK Parti’nin içinde AK Partili olup ‘hayır’ diyecek yüzlerce insan sayarım. Bize gelen anketlerde kararsızlar yüzde 17’ye çıkmış görünüyor. Bu, çoğunlukla ‘evet’ diyecekken ‘ya ben yanlış mı yapıyorum’ diyenler” dedi.

 

 

“İnsan bu kadar çaresiz olur mu?”

Partisinin İstanbul İl Binası’na iktidar partisi mensupları tarafından ‘evet’ pankartı asılmasını ‘ayıp’ olarak nitelendiren Karamollaoğlu, “Gülelim mi, ağlayalım mı, şaşırdım? Çok çirkin bir hareket. Başka bir partinin binasına kendi pankartını asmak ayıp… Bizimkiler toplantı yapıyormuş. Yoldan geçen bir arkadaş vinci görünce hemen çıkıyor haber veriyor ve önlüyorlar. Bunu asıp fotoğraf çekip basına servis edecekler. Bunu yapan firma AK Parti’nin broşürleri ile ilgilenen firma. Yazıda da nereye asılacağı belirtilmiş. Bu beni üzdü ve daha çok güldürdü. İnsan bu kadar çaresiz olur mu? Biz bunu yapsaydık vatan haini ilan edilirdik” diye konuştu.

Karamollaoğlu ayrıca, referandumda oy kullanacak olanların düşünerek karar vermeleri temennisinde bulundu.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: