“Nasırından çektiği kadar hiçbir şeyden çekmeyenler” burada mı? Sadece 1 günde bu acıdan kurtulun.

“Nasırından çektiği kadar hiçbir şeyden çekmeyenler” burada mı? Sadece 1 günde bu acıdan kurtulun.

Nasır, çoğu zaman yanlış ayakkabı seçimi nedeniyle genellikle ayaklarda meydana gelen ve derinin sertleşmesiyle oluşan bir kalın deri tabakasıdır. Aynı zamanda bir rahatsızlık olarak tanımlanabilir. Çünkü verdiği acı nedeniyle yaşam kalitenizi düşürür. Ancak nasırın verdiği acıdan kurtulmak mümkün. Bunun çeşitli yöntemleri var ve şimdi bunu konuşacağız.

Nasıra sebep olan birçok faktör var. Bunlardan bazıları:

. Ayağa küçük gelen ayakkabı
. Yüksek topuklu ayakkabı
. Ayağın fazla kemikli olması
. Ayağı yanlış basmak

Nasır için çeşitli tedavi yöntemleri deneyip yine de kurtulamadıysanız, bu yazı sizler için. Ne varsa mutfağımızda var deyip şifayı bitkilerde ve gıdalarda bulacağız.

1. Nasır bandı

Nasırın bulunduğu yeri iyice yıkayıp dezenfekte ettikten sonra tamamen kurutmamız gerekiyor. Yani hiçbir şekilde nemli kalmayacak. Sonra nasır bandını tam nasırın üzerine gelecek şekilde yapıştıracak ve birkaç gün hiçbir şekilde bu bölgeyi suyla temas ettirmeyeceksiniz. Yani o nasır bandı kuru bir şekilde kalacak. Bandı çıkardıktan sonra nasırlı bölgeyi yıkayıp suyla yumuşattıktan sonra mümkünse pedikür yapar gibi kazıyacaksınız. Nasırlı bölgenin giderek yumuşadığını ve nasır çıktıkça o bölgenin çukurlaştığını göreceksiniz. Ama korkmayın, estetik kaygıya kapılmayın. Çok kısa sürede bu görüntü düzelecektir.

2. Mısır Nişastası

Bu seçenek bir nasırdan korunma yöntemidir denilebilir.

Ayakkabı vurmasının yanı sıra nasıra sebep olan şeylerden biri de ayak terlemesidir. Ayakların terlemesini önleyecek en doğal ürün ise mısır nişastası. Ayaklarınızı temizledikten sonra kurulayın ve tüm parmaklarınıza nişastayı dökün. Rutubeti alan bu yöntem ayakların kuru kalmasını sağlayıp, nasır oluşumunu engelleyecektir.

3. Ananas Tedavisi

Bu yöntem nasır bandı gibi uygulanıyor. Ayaklarınızı temizleyin ve kurulayın. Yatmadan önce nasır olan bölgeye küçük bir dilim ananas kesip yerleştirin ve sarın. Sabaha kadar bu şekilde uyuyabilirsiniz. Uyandığınızda nasırın yumuşadığını göreceksiniz.

4. İncir Tedavisi

Bu tedavide kullanacağımız incirin olgunlaşmamış olması gerekiyor. Nasır için yeşil incirlerin suyunu sıkın ve 3 gün boyunca nasırlı bölgeye sürün. Üçüncü günün sonunda tedavinizi sonlandırın. Bu yöntemle nasır için ameliyata gerek kalmadığını göreceksiniz!

5. Badem Yağı

1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı E vitamini içeren bir kremi karıştırın. Bu karışımı uyumadan önce nasırlı bölgeye uygulayın. Ertesi gün etkisini hemen hissedecek ve acısız bir şekilde güne devam edeceksiniz.

 

Kaynak: Mynet

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: