Saffet Sancaklı’nın eşi Hülya Sancaklı yaşamını yitirdi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın eşi Hülya Sancaklı, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın eşi Hülya Sancaklı intihara kalkışması sebebiyle Beylikdüzü’ndeki bir hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı. Hülya Sancaklı bu sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

 

Hülya Sancaklı 14 Ocak’ta intihar girişiminde bulunarak kaldırıldığı hastanede vefat etti. Ölüm haberini, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Facebook’taki hesabından duyurdu. Ünlü, şu açıklamayı yaptı:

 

“MHP Kocaeli milletvekili ve MYK üyemiz sayın Saffet Sancaklı’nın eşi Hülya Sancaklı hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Cennet mekanı olsun… Bilgilendirme yapılacaktır.”

 

MHP’li Saffet Sancaklı, TBMM’deki ‘başkanlık anayasası’ görüşmeleri sırasında eşi Hülya Sancaklı ‘nın durumu hakkında açıklama yaparak, eşinin durumu üzerine meclisteki herkesten çok sayıda telefon aldığını söylemiş, “Bu olay çok ağır geldi bana. Allah kimseye vermesin. Bir mucize bekliyoruz Allah’tan. Dua ediyoruz hepinizin de dua etmesini bekliyorum. Sevdikleriniz de dua etsin. Olayı yaşadığımda ne gördüm; büyük Türk milleti feraseti de haysiyeti insanlığı şerefi de yerinde duruyor. Kan anonsu yapıldığında 20 binin üstünde insan yarım saat içinde hastaneye koşup kan vermek için hastaneye girdi. Hiçbiri hangi dinden, gruptan hangisine oy veriyorsun diye sorulmadı. 5 dakika içinde kan stokları doldu. Bir mucize yarattı Allah. Olaydan 15 dakika sonra bütün doktorlar oradaydı.” demişti.

%d blogcu bunu beğendi: