Salatalık Çayı ile Bel ve Karın Yağlarından Kurtulun

Merhaba hanımlar,

Bugün size muhteşem bir tarif veriyorum.

Şubat ayındayız ve yaza hazırlanma zamanı geldi bence. Sindirim sistemimizi hızlandırarak yediklerimizi kolayca sindirmemizi sağlayacak bir çay tarifi vereceğim. Bu çay ile asıl hedefimiz, bel ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak olacak.

Şimdi gelelim ihtiyacımız olan malzemeye:

  • 1 Adet dilimlenmiş salatalık
  • 1 Tatlı kaşığı rendelenmiş zencefil
  • 10-12 Dal taze nane
  • 1 Adet dilimlenmiş limon

Gördüğünüz gibi malzemelerimiz çabucak ulaşabileceğiniz ve evlerimizde her zaman bulunan malzemelerden.

 

Peki nasıl hazırlayacağız?

Bu çayın hazırlanışı da çok kolay. Çok zaman harcamanıza hiç gerek kalmayacak. Ayrıca bazı arkadaşlar bitki çayı tüketmekten pek hoşlanmıyor. Bitki çaylarının tadını beğenmeyen veya bu tarz çaylara alerjisi olanlar var. Bu nedenle içmekten kaçınıyorlar. Bu çayın içimi çok kolay. Tadı da harika, inanın bana 🙂

Tüm malzemeleri 1 litre su içine koyup bir gece o suda bekleteceğiz. Ertesi günden itibaren sabah ve akşam aç karına 1 su bardağı kadar içeceğiz. Yani günde 2 kere, birer su bardağı kadar tüketiyoruz. Bu çayın amacı onikiparmak bağırsağındaki sindirim enzimlerinizi aktive etmek.

Bu çay, tatlı ihtiyacımızı düşürmede de etkili. Tatlıyı çok sevenler varsa onlarda ne derece etkili olacak bilemiyorum. Ama bir ölçüde bu ihtiyacı azaltacağından eminim.

Küçük bir not, ki bu moralinizi bozabilir, salatalık çayını içerken tatlı, ekmek ve hamur işi yememeniz gerek. “Ekmek, tatlı, hamur işi yemezsem zaten kilo veririm” diyenlerin sesi geliyor bana, haberiniz olsun 🙂 Ee maalesef kolay kilo verme gibi bir şey yok. Fakat süreci hızlandıran, yağ yakan yardımcı durumlar var. Güzel bir sonuç için azıcık sabır şart 😉

Hadi bakalım, başlıyoruz 😉   sevgiler hanımlar, bizimle kalın.

 

 

%d blogcu bunu beğendi: