Sanatçı Burcu Yeşilbaş’ın yeni klibi… Bu klibin bir amacı var: “Kadıralak’a sahip çık!”

Sanatçı Burcu Yeşilbaş’ın yeni klibi… Bu klibin bir amacı var: “Kadıralak’a sahip çık!”

Sesi ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Burcu Yeşilbaş, anonim olan ‘Romana’ adlı şarkısına son dönemde ‘Araplara’ satılacağı haberleriyle gündeme gelen Kadıralak Yaylası‘nda klip çekti. ‘Kadıralak’ın satışına karşı çıkmak ve bunu halka duyurmak isteyen güzel sanatçı yaylalarını ‘ranta karşı’ savunacaklarını duyurdu.

Yalova doğumlu, aslen Trabzon Tonyalı olan Karadenizli müzisyen Burcu Yeşilbaş müzik yolculuğuna küçük yaşta başladı. Müziğe, halk müziği korolarında devam eden Yeşilbaş, 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nin Radyo Sinema Tv bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda klip yönetmenliği de yapan müzisyen, 2013 yılında Tonya kadınları ile ilgili “Keyvan” isimli bir belgesel çekti.

Farklı etnik müziklere ilgi duyan sanatçı 2 yıl Azeri bir eğitimciden şan dersleri aldı. Çeşitli dillerde şarkı söyleyen Burcu Yeşilbaş ‘ın ilk single çalışması “Kalksun Dağlar” 2017 yılında Ütopya Müzik etiketiyle piyasaya çıktı.

Sesi ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Burcu Yeşilbaş, albümde yer alan anonim şarkısı ‘Romana’ya son dönemde ‘Araplara’ satılacağı haberleriyle gündeme gelen Kadıralak Yaylası’nda klip çekti. Klibin yönetmenliğini de üstlenen Yeşilbaş, Kadıralak Yaylası’na dikkat çekmek isterken yaylalarını ranta karşı savunacaklarının da altını çizdi.

Yeşilbaş, klibi #KadıralakHalkındır hashtagiyle paylaştı.

İşte söz konusu o klip:

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: