Şanlıurfa’da rehine krizi sona erdi

Şanlıurfa’da rehine krizi sona erdi. İnsanları rehin alan Osman B.’nin meyve suyuna uyku ilacı atıldı. 28 saat süren kriz sona erdirildi.

Şanlıurfa’nın merkez Eyyübiye ilçesinde bir taksinin içinde süren rehine krizi 28 saat sonra sona erdi. Cinayet suçundan verilen cezanın bir bölümünü çektikten sonra cezaevinden izinli çıkan Osman B. 4 çocuğunu ve çocukların annesi Gülşah B.’yi rehin almıştı. Osman B. dün öğlen saatlerinde 2 çocuğunu, bugün de günün ilk saatlerinde diğer 2 çocuğunu serbest bırakmıştı. Gülşah B. ile araçta tek kalan Osman B.’ye polis ekipleri, içmesi için meyve suyu verdi. İçerisine uyku ilacı konan meyve suyunu içen Osman B. ve rehin aldığı eşi Gülşah B., bir süre sonra kendisinden geçti. Polis ekipleri, 28 saatlik eylemin ardından, saat 01.15 sıralarında Osman B. ve eşini araçtan çıkarıp hazır bekletilen zırhlı polis aracıyla hastaneye götürdü.

DHA’nın haberine göre; Şanlıurfa’da cinayet suçundan verilen cezasının bir bölümünü çekip konulduğu yarı açık çezaevinden izinle çıktıktan bir süre sonra bir daha dönmeyen Osman B. polisi alarma geçirdi. Önceki gece gasp ettiği takside, birlikte yaşadığı kadını ve 4 çocuğunu silahla rehin alan zanlı için polisin ikna çalışmaları uzun süre devam etti. Polislerden uzaklaşmalarını isteyen şahıs, aksi durumda kadını, çocuklarını ve kendisini öldüreceğini söyledi.

 

 

6 Aydır firariydi

Osman B.’nin Hilvan Açık Ceza İnfaz Kurumundan izinli olarak çıkıp sonra geri dönmediği ve 6 aydır firari olduğu ortaya çıktı.

%d blogcu bunu beğendi: