Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bomba yüklü araçla saldırı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde hakim ve savcı lojmanlarının yakınında patlama meydana geldi. Şanlıurfa Valiliği patlamanın bombalı araçla gerçekleştirildiğini, yaralı sayısının 17, ölen çocuğun da 10 yaşında olduğunu belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım, “Şanlıurfa’da masum bir evladımızın hunharca ölümüne ve 15 vatandaşımızın yaralanmasına yol açan katil terör örgütünü lanetliyorum. Çocuk masumiyetini katleden ve hayata kasteden terör örgütleri bütün unsurlarıyla birlikte helak olacaklardır” ifadelerini kullanarak  taziye mesajı yayımladı.

 

 ŞANLIURFA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valiliği, Viranşehir’de hakim ve savcıların kaldığı lojmanlara yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen  saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “İlimiz Viranşehir ilçesinde bulunan Adliye ve emniyet personelinin ikamet ettiği lojmanların bulunduğu sokak içinde muhtemel bomba yüklü araç ile yapılan saldırı sonucunda saat 21:45 itibariyle Viranşehir Devlet Hastanesi’ne 18 yaralı vatandaşımız intikal etmiş, bunlardan 10 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetmiş ve durumu ağır olan bir vatandaşımız ise il merkezindeki hastanelere sevk edilmiştir” denildi.

Alınan ilk bilgilere göre akşam saatlerinde 18-20 yaşlarında bir kişinin Yenişehir mahallesindeki Savcılar Sitesi’ne bomba yüklü bir aracı park etti.   Tuna, “Patlayıcı yüklü bir araç daha sonra uzaktan kumandayla patlatılarak lojmanlara yönelik bir terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Lojmanlar büyük ölçüde hasar görmüştür”dedi.  “Olayda zabıt katibinin 3 yaşında erkek çocuğu hayatını kaybetmiştir. 15 civarında ağır olmayan yaralı mevcut olup, tedavileri hastanede devam etmektedir”  bilgisini  de paylaştı.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinin Yenişehir mahallesindeki Savcılar Sitesi’nde saat 20.45 sularında patlama meydana geldi.

​Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, çevre güvenliğini sağladıktan  sonra bölgeyi güvenlik çemberine alındı.

112 Acil ekipleri, patlamanın etkisiyle yaralananları ambulanslarla hastanelere sevk etti. Patlamada, lojman ve çevresindeki binalar ile park halindeki çok sayıda araç da hasar gördü.

Patlama sonrası enkaz kaldırma çalışmaları başladı.

%d blogcu bunu beğendi: