Seçim Süreci Meclislerinden Süleyman Karan: “Hiyerarşimiz ya da İdeolojimiz yok…”

Seçim Süreci Meclislerinden Süleyman Karan: “Hiyerarşimiz ya da İdeolojimiz yok…”

Seçim Süreci Meclislerinden Süleyman Karan: “Hiyerarşimiz ya da İdeolojimiz yok…”

Başkanlık seçimleri yaklaştıkça seçim güvenliği tartışmaları da önem kazanmaya devam ediyor. Seçim Süreci Meclisleri tam da seçim güvenliği tartışmasının en önemli yerinde duran bir ‘birliktelik’.

Seçim Süreci Meclisleri, kazanımlarıyla, geçmiş deneyimleri ve çalışmalarıyla hız kesmeden Türkiye’nin birçok noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Hiçbir engellemeye takılmadıklarını söyleyen ve ‘kapıyı çalıp girip aynı şekilde çıkabiliriz’ diyen; aynı zamanda yazar olan Süleyman KARAN, bu meclislerde sürecin nasıl işlediği ve ne gibi çalışmaların yapılabileceğini #Özgürüz’den Zübeyde Sarı‘ya anlattı.

Seçim Süreci Meclisleri yapısını anlatırken ne olduklarından çok ne olmadıkları üzerinden kendilerini tanımlayan Süleyman Karan, oluşumlarının bir siyasi parti, sivil toplum örgütü veya dernek benzeri olmadığını; herhangi bir sınıfsal aidiyetlerinin bulunmadığını belirterek ifade etti. Karan, tüm Türkiye’den her yaştan insanı bir araya getirmek için çalıştıklarını ve asıl amaçlarının seçim güvenliği olduğunu belirtti.

Karan, seçim güvenliği ve bu konuyla ilgili çalışmalarına dair şunları söyledi:

“Biz siyasi Parti değiliz, hiyerarşimiz ya da bir ideolojimiz yok. Biz demokratik kitle örgütü de hiç değiliz. Bir sınıfsal konumumuz yok. Tüm Türkiye’de her yaştan insan bir araya geldiği bir yapı kurmaya çalışıyoruz. Seçim süreci boyunca sandık güvenliğini sağlayabilecek, adil bir seçim yarışının alt yapısını oluşturabilecek bir alt yapı hazırlamaya çalışıyoruz.”

“Tabanı hareketlendirecek çalışmalar yapıyoruz…”
Bu seçim sürecini çok önemli gördüklerini ifade eden Karan, ülkenin geleciğini düşündüklerini belirtti. Meclislerin nasıl yayılacağına dair ise şunları ekledi:

“Bu seçim sürecini çok önemli görüyoruz. Biz tabanı hareketlendirecek bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu yurdun geleceğini düşünen ve özlemini çeken her namuslu birey burada yer alabilir. Biz ilk etapta meclislerimizi merkezlerde kuracağız. Batı’dan Doğu’ya, Güney’den Kuzey’e doğru örgütlendikçe insanlar daha da rahatlayacak.”

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: