Şehit ailesine ev hediye eden müteahhit tapuya “Şehit kanıyla ödenmiştir” yazdı!

Şehit ailesine ev hediye eden müteahhit tapuya “Şehit kanıyla ödenmiştir” yazdı!

Erzurumlu müteahhit bir tarafına AKP’li vekili, bir tarafına şehit ailesini alarak aileye ev hediye etti. Reklam malzemesi haline getirilen hediye olayında tapunun arkasına “Afrin şehidimiz Teğmen Muhammed Kır’ın kanıyla ödenmiştir” yazıldı.

Suriye’nin Afrin kentinde sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nda hayatını kaybeden Teğmen Muhammed Kır’ın (25) ailesine iş adamı İbrahim Topal tarafından daire hediye edildi. Sözleşmede ‘Dairenin bedeli, TSK mensubu Afrin şehidimiz Teğmen Muhammed Kır’ın kanıyla ödenmiştir’ ibaresini okuyan Hemra Cömert ve çocukları gözyaşlarına boğuldu.

İnşaat şirketi sahibi İbrahim Topal, AKP Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı’yı arayıp Zeytin Dalı Harekatı’nda 15 Mart günü el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Teğmen Muhammed Kır’ın annesi Hemra Cömert’e ev hediye etmek istediğini söyledi. Bunun üzerine Ilıcalı, daha önce eşinden ayrılan, bir süredir de Kayseri’de bekar olan oğlu Muhammed Kır ile birlikte yaşayan Cömert ile iletişime geçti.
Şehidin annesi Hemra Cömert, çocukları Büşra, Ahmet ve Mustafa ile birlikte iş adamı İbrahim Topal’ın ofisinde bir araya geldi. Firma yetkilileri, anne ve çocuklarına verilen evin tanıtımını yaptıktan sonra sözleşme imzalandı. Milletvekili Ilıcalı, satış sözleşmesinde yer alan “Dairenin bedeli, TSK mensubu Afrin şehidimiz Teğmen Muhammed Kır’ın kanıyla ödenmiştir” ibaresini okuyunca anne ve çocukları gözyaşlarına hakim olamadı.

Milletvekili Ilıcalı, aileden Eylül ayında taşınacakları evlerine tüm eşyaların yine hayırsever vatandaşlar tarafından alınacağını belirterek, özel eşyaların dışında hiçbir şey getirmemelerini istedi.

DHA

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: