Şeker fabrikalarının satışına karşı işçiden 4 dilde pankart: Türkçe söyledik anlamadınız!

Şeker fabrikalarının satışına karşı işçiden 4 dilde pankart: Türkçe söyledik anlamadınız!

Şeker fabrikalarının satılmasına tepkiler sürüyor. Şeker-İş sendikası üyeleri, Ankara Etimesgut’taki Şeker Fabrikası önünde protesto gösterisi yaptı. Dört dilde pankart taşıyan işçiler, ‘’Türkçe söyledik, anlamadınız, belki bunu anlarsınız’’ yazılı pankartlar da taşıdı.

14 Şeker Fabrikasının satışına karşı çıkan Şeker-İş sendikası üyeleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, Ankara Etimesgut’taki Şeker Fabrikası önünde protesto eylemi yaptı.

Eylemciler, Çince, Rusça, Almanca ve İngilizce yazılı ‘’Şeker Vatandır, Vatan Satılamaz” pankartları taşıdı. İşçiler, ‘’Türkçe söyledik, anlamadınız, belki bunu anlarsınız” yazılı pankartlar da taşıyarak tepkilerini gösterdi.

Şeker fabrikalarının satılmasına karşı bütün örgütlerini Ankara Şeker fabrikaları yerleşkesine toplayan Türk-İş’in eylemine CHP, SP, İYİ Parti, İşçi Partisi üyeleri ile çok sayıda vatandaş da katıldı.

Ankara şeker fabrikası önünde 10.30 da yapılacak “Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz” eylemi öncesinde Ankara Milletveki Nihat Yeşil ve İzzet Çetin, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Afyon Mv. Burcu Köksal, Ankara İl Bşk Adnan Keskin, PM üyesi Semra Dinçer ve Ankara Gençlik Kolları Bşk Deniz Bozkurt Etimesgut ilçe binasında halkla buluştular.

Erdoğan Süzer/ Sözcü- Haydar Koçak

Fotoğraflar:

Yavuz Alatan/ Sözcü

Haydar Koçak

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: