Selfie çekerken arkadaşlarının boğulduğunu fark etmediler. Boğulma anı o fotoğrafta çıktı.

Selfie çekerken arkadaşlarının boğulduğunu fark etmediler. Boğulma anı o fotoğrafta çıktı.

Hindistan’da şaşkınlık veren bir olay yaşandı. Bangalore şehrinde yaklaşık 10 kişilik arkadaş grubunun, üniversite gezisi sırasında yüzmek ve serinlemek için gittiği gölde bir kişinin boğularak hayatını kaybettiği olayda ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.

Jayanagar üniversitesi öğrencisi gençlerin yaşadıkları anları görüntülemek üzere selfie çekmeye başladıkları ve bu şekilde eğlenerek vakit geçirdikleri sırada gruptan bir kişinin kaybolduğu ve bu kişinin yokluğunun tam bir saat sonra fark edildiği ifade edildi. Genç Hintlilerden yüzme bilmeyen 17 yaşındaki Vishwas G.’nin 3 metre derinlikteki gölette boğularak hayatını kaybetmiş olduğu fakat selfie çekme derdine düşen grubun, arkadaşlarının boğulduğunu fark edemedikleri aktarıldı. Grubun, arkadaşlarına ne olduğunu öğrenmek için çektikleri selfieleri kontrol etmeye başladıkları kaydedildi.

Yerel basında paylaşılan fotoğrafta, tüm grup üyelerinin objektiflere poz verirken arka planda talihsiz Vishwas G.’nin boğulduğu ve kafasına kadar suya battığı fark edilirken, hayatını kaybeden gencin ailesi ve arkadaşları, gezi boyunca gerekli tedbirleri almadığı gerekçesiyle üniversite yönetiminden şikayetçi olduklarını açıkladı. (Cumhuriyet)

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: