#SesiniDuydukErenErdem! CHP PM’den “Adalet orucu” başlatan Eren Erdem’e çağrı

CHP Parti Meclisi bir bildiri yayımlayarak, tutuklu bulunan 25 ve 26. Dönem Milletvekili Eren Erdem’e cezaevinde başlattığı açlık grevini sonlandırması yönünde çağrıda bulundu. Sosyal medya ise #SesiniDuydukErenErdem hastagiyle Eren Erdem’in grevine son vermesi amacıyla çağrı yapıyor

CHP Parti Meclisi bir bildiri yayımlayarak, Eren Erdem’e açlık grevini sonlandırması yönünde çağrıda bulundu.

İşte o bildiri:

“Eren Erdem, tam 219 gündür haksız, hukuksuz ve adaletsiz bir karar yüzünden cezaevinde.

Eren Erdem; ceza ve adalet sisteminin çalışmadığını, yasakların işlemediğini, hukuka dayanmayan, görüntüde bir yargılamayla özgürlüğünden mahrum bırakılmıştır.

Arkadaşımız, 25. ve 26. dönem milletvekilimiz, parti Meclisi üyemiz gazeteci Eren Erdem; İşte bu haksızlığa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı tepkisini göstermek ve zulme karşı susmamak için 6 gün önce açlık grecine başladı.

Eren Erdem; 6 gündür sadee su ve şekerle besleniyor. “Adalet Orucu” adını verdiği eylemiyle, Türkiye’de yaşanan tüm hukuksuzluğa karşı mücadele ediyor.

Biz Cumhuriyet Halk Parti Meclisi ,yeleri olarak, sesine ses olacağımızı, davanın her adımını dün olduğu gibi yarın da takip edeceğimizi ilan ediyor, açlık grevini sonlandırmanı istiyoruz. Demokrasi için vereceğimiz mücadelede sana ve sağlıklı olmana, ailenin ve bizlerin her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Sesini Dünya duydu Eren!

Çığlığın sağır kulakların pasını sildi. Şimdi adaleti daha yüksek bir sesle isteyebilmemiz için senin adalet yürüyüşünde hiç susmayan sesine ihtiyacımız var. Bizi o sesten mahrum etmeyeceğini biliyoruz”

Ne olmuştu?

Tahliye kararı verilen Eren Erdem hakkında başka bir mahkeme “kaçma şüphesi bulunduğu” gerekçesiyle, Erdem hapishaneden çıkmadan tekrar yakalama kararı vermişti.

Eren Erdem, Karşı Gazetesi sahibinin itirafta bulunduğu ‘yalancı şahitliği” sebebiyle hapishanede bulunuyor.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: