Şevket Çoruh: "İnsanların yandaşlığa zorlanması kanıma dokundu" - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Şevket Çoruh: “İnsanların yandaşlığa zorlanması kanıma dokundu”

Şevket Çoruh: “İnsanların yandaşlığa zorlanması kanıma dokundu”
Okunma : Yorum Yap

Şevket Çoruh: “İnsanlara seçme ve seçilme hakkı verildiğini ve demokratik bir ülkede yaşadığımızı her defasında söyleyen insanların, farklı görüşlere bu kadar katı ve kuralcı davranması, insanları ayrıştırması, yandaşlığa zorlanması bir insan olarak kanıma dokundu.”

Birgün’den Ece Zereycan’a konuk olan sinema ve tiyatro oyuncusu Şevket Çoruh “İnsanlara seçme ve seçilme hakkı verildiğini ve demokratik bir ülkede yaşadığımızı her defasında söyleyen insanların, farklı görüşlere bu kadar katı ve kuralcı davranması, insanları ayrıştırması, yandaşlığa zorlanması bir insan olarak kanıma dokundu.” dedi.

Kadıköy’de Baba Sahne Tiyatrosunu tamamen kendi maddi imkanlarıyla açan Çoruh, tiyatronun açılışının ise 10 yıl önce hayatını kaybeden usta oyuncu Savaş Dinçel’in 75. doğum günü olan 1 Nisan Cumartesi günü yapılacağını açıkladı.

Şevket Çoruh, İrfan Değirmenci’nin referandumda hayır oyu kullanacağını açıklamasının ardından “Ben de HAYIR diyorum. Beni de kovun” diyerek Kanal D’den kovulan Değirmenci’ye destek olmuştu. Aynı kanalda bir dizide ekranlara gelen Çoruh, İrfan Değirmenci’ye verdiği desteği ise, “Ben Arka Sokaklar dizisine devam ediyorum. Bir referandum var ve bu seçimde nasıl görüş bildirdiğimi söyledim ve böyle görüş bildirmenin de yasak olmaması gerektiğini yazdım. İnsanlara seçme ve seçilme hakkı verildiğini ve demokratik bir ülkede yaşadığımızı her defasında söyleyen insanların, farklı görüşlere bu kadar katı ve kuralcı davranması, insanları ayrıştırması, yandaşlığa zorlanması bir insan olarak kanıma dokundu. Şevket Çoruh olarak tepkimi ortaya koydum” şeklinde yorumladı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: