15 Temmuz intikamı: Sıla’nın konseri “milletin hassasiyeti” gerekçesiyle revize edilecek - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

15 Temmuz intikamı: Sıla’nın konseri “milletin hassasiyeti” gerekçesiyle revize edilecek

15 Temmuz intikamı: Sıla’nın konseri “milletin hassasiyeti” gerekçesiyle revize edilecek
Okunma : Yorum Yap

Sıla’nın konseri “milletin hassasiyeti” gerekçesiyle revize edilecek

Yaz konserleri programına Sıla’nın da dahil edilmesi üzerine başlayan tartışmaların ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı “milletin hassasiyetini” gerekçe göstererek bakanlığın programının revize edileceğini açıkladı.

16 Temmuz’da İzmir’de düzenlenecek konserde sahne alacağı açıklanan Sıla’nın, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yenikapı mitingine katılmamasını hatırlatan paylaşımlar yapıldı.

Benzer paylaşımlar bazı yayın organları tarafından da yapılınca konser organizasyonunda ‘revize’ yapılacağı açıklandı.

Tartışmalar sonrası Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Twitter hesabından, programın revize edileceğini açıklayan şu ifadeleri paylaştı:

“Devletimiz, milletimizin sesini duyar, dinler ve gereğini yapar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir. Eleştirilere kulak tıkamamız düşünülemez. Bu çerçevede Temmuz konser programımızı revize edeceğimizi kamuoyumuzun bilgisine sunarız.”

Ne olmuştu?

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından 7 Ağustos 2016’da Yenikapı Meydanı’nda “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” yapılmıştı.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu mitingi eleştirerek, “Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum” demiş ve tüm eleştirilere rağmen sözlerinin arkasında durduğunu ifade etmişti.

Gençoğlu, aldığı tepkiler üzerine ikinci bir açıklama yaparak “Bu konuyla ilgili izahat vermek istemiyorum. Yanlış tarafa çekmek isteyen, tabii ki yanlış tarafa çekti. Ama ben sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte.” demişti.

Gençoğlu bu sözlerinin ardından sosyal medya hesaplarından hakarete maruz kalmıştı.

Şarkıcının Ankara, Kayseri, Bursa ve İstanbul konserleri de iptal edilmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: