Sinan Oğan: “Bu ihracın asıl sebebi MHP tabanının bizim arkamızda saf tutarak hayır demesidir”

MHP eski Iğdır Milletvekili ve genel başkan adayı Sinan Oğan, MHP Genel Merkez yönetiminin hakkında ikinci kez çıkarılan ihraç istemiyle disipline sevk etme kararının Başbakan Binali Yıldırım ile MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmesinde alındığını söyledi.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre, “Bu ihracın asıl sebebi MHP tabanının bizim arkamızda saf tutarak hayır demesidir” diyen Sinan Oğan, “Bugün hayır kampanyasını yürütmemiz onları rahatsız etti. Başbakan’la Bahçeli tedbir olarak bizi ihraç etmeyi uygun  gördü” ifadelerini kullandı.

“Bu ihracın asıl sebebi MHP tabanının bizim arkamızda saf tutarak ‘hayır‘ demesidir” diyen Oğan, şunları söyledi:

“Türkiye’de yüzbinlerce parti üyesi var. Dolayısıyla bir parti üyesini herhangi bir parti ile görüşmesinin ihraç sebebi olması gibi saçma sebep olamaz. İkincisi ben daha önce ihraç edildim. Ve böyle ele avuca gelmeyecek sebepleriyle mahkeme kararıyla geri döndüm. Artık uğraşmasınlar. Israrla bizi ihraç etmeye çalışmalarının sebebi parti disiplini değil bizim kendilerine rakip görmeleridir. Bunun demokraside yeri yoktur. Dolasıyla da inşallah adalet tecelli edecek. Daha önce kazandık şu da daha nce iyi kötü mahkeme ortamı vardı şu an Sarayın talimatı dışına çıkacak mahkeme ortamı var mı çok emin değilim.

 

‘HAYIR KAMPANYASI YÜRÜTMEMİZ RAHATSIZ ETTİ’

Bu ihracın asıl sebebine gelelim. Asıl sebebi MHP tabanının bizim arkamızda saf tutarak hayır demesidir. Bu ihraçların hafta sonu Konya’da yapılan toplantıda değil ondan önce geçtiğimiz hafta içi Başbakanla, Sayın Bahçeli arasındaki sürpriz görüşmede kararlaştırıldı. Çünkü bu sürpriz ziyaretin ana gündem maddesi MHP’nin tabanını genel merkezin değil bizim peşimizden gelmesi, hayır oyu vermesiydi. Bu akıllarına gelebilecek en kolay çözüm buydu. Bunu görüştüler. Bizim hayır kampanyasını yürütmemiz onları rahatsız etti. Başbakanla Bahçeli tedbir olarak bizi ihraç etmekte gördü. Bizi yıldıramazlar, bizim daha çok çalışmamızı sağlar bunlar.”

%d blogcu bunu beğendi: