Sırrı Süreyya: “At fava bekle”

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder partisinin grup toplantısında  konuştu. HAYIR kampanyasının içinde fazla görünmeyin uyarıları aldıklarını ve PYD’nin yakında ne kadar önemli bir müttefik olduğunun ortaya çıkacağını söyleyen Sırrı Süreyya Önder, “Bu sözümü, gençlerin deyimiyle, atın fava bekleyin. Üç vakte kadar PYD’nin ne kadar önemli bir müttefik olduğu ortaya çıkacak.” dedi.

HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder grup toplantısında konuştu. Önder, ‘HDP’ye siz hayır kampanyasının içinde fazla görünmeyin’ dendiğini söyledi. Önder ayrıca, “Bu lafı, gençlerin deyimiyle, atın fava bekleyin. Üç vakte kadar PYD’nin ne kadar önemli bir müttefik olduğu ortaya çıkacak” dedi.

Üç vakte kadar PYD’nin ne kadar önemli bir müttefik olacak

“Figen Yüksekdağ’ın PYD meselesine dair cümlesini suç gibi yutturmaya çalışıyorlar ya, esas PYD’ye yaslanan bundan önceki hükümetti. Bu lafı, gençlerin deyimiyle, atın fava bekleyin. Üç vakte kadar PYD’nin ne kadar önemli bir müttefik olduğu ortaya çıkacak. ‘Halk bu tekliften bir şey anlamadı’ diyorlar. Kürt halkı anladı, size de anlatacak. Az hele bekleyin 17 Nisan olsun göreceksiniz. Aleviler anlamamış olabilir mi? Adını ve inancını küfür yerine kullanıyorsunuz! Anladılar, size anlatacakları günü bekliyorlar. Kadınlar anlamadı mı? Kadın cinayetlerin bakın. Anlayıp anlamadıklarını size de anlatacakları o gün gelecek! Sur’un, Cizre’nin, Nusaybin’in dili yok, anlatamazlar nasıl günler geçirdiklerini. Ama biz tanığız. Biz anlatacağız. Halkın binlerce HAYIR gerekçesi var, sizin ise bir tek evet gerekçeniz var. 17 Nisan sabahı çok daha güzel bir ülkeye uyanacağız.”

%d blogcu bunu beğendi: