SON DAKİKA! Silahlı saldırı: Eskişehir’de Araştırma Görevlisi 4 kişiyi öldürdü

SON DAKİKA! Silahlı saldırı: Eskişehir’de Araştırma Görevlisi 4 kişiyi öldürdü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde görevli bir Araştırma Görevlisi 4 kişiyi vurarak öldürdü.

Silahıyla fakülte sekreterliğine giren ve Eğitim Fakültesinde Araştırma Görevlisi olduğu ifade edilen şahıs 4 öğretim görevlisini vurarak öldürdü.

Olayda Dekan Yardımcısı, öğretim görevlisi, fakülte sekreteri ve bir okutman hayatını kaybetti.

Silahlı Araştırma Görevlisi gözaltına alındı.

Olayın terör saldırı ile ilgisi olmadığı ifade ediliyor.

Olayda yaralıların da olduğu ifade edilirken ölü ve yararlıların Üniversiteye bağlı Tıp Fakültesine kaldırdığı ifade edildi.

Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan zanlı Volkan Bayar / Fotoğraf: Milliyet

Silahlı saldırı olayının altından ‘FETÖ’ soruşturmaları çıktı.

 FETÖ İDDİASI

Hürriyet’in aktardığına göre; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektör. Prof. Dr. Hasan Gönen, Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan zanlı Volkan Bayar için şöyle konuştu:

“FETÖ ile ilgili başkalarına suçlamada bulunmuştur. Başkalarıyla ilgili iddialarda bulunmuştur. Kendisi soruşturmamız sürüyor idi. Savcılık tarafından bize soruşturması aktarılmıştı. Soruşturması devam ediyordu, kendisi görevdeydi. Hedefinde muhtemelen dekan vardı. Dekan bey makamında yokmuş, fakülte sekreterimiz varmış. Dekanı bulamayınca sanıyorum cinnet getirmiş durumda idi. Fatih beyi vurmuş, daha sonra dekan yardımcımızı vurmuş Mikail Yalçın beydi, daha sonra üst kattaki iki araştırma görevlimizi vurmuş. Başka bir arkadaşımıza da silah doğrultmuş ama kurşun sıkışmış, bir şey yapamamış. Daha sonra binayı terk ettikten sonra polis tarafından derdest edilmiş.

SORUŞTURMANIN NEDENİ

Daha önceden emin değilim ama biz Osmangazi Üniversitesi olarak kendisiyle ilgili, başka personelimizin şikayeti üzerine soruşturma yürütüyor idik. Hala soruşturma yürütüyoruz. Soruşturmanın konusu bu araştırma görevlimizin, diğer şikayet eden personelimizin FETÖ’cü olmakla suçladığını ancak kendilerinin böyle bir şey olmadığı için şikayette bulundular. Biz de bunu soruşturma konusu yapmıştık. Daha önce dekan bey ile aralarında sözlü tartışmaları olmuş olabilir. Yani o konuda çok emin değiliz.”

Kaynak: CNNTÜRK- Hürriyet

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?